е-Прі Сантьяго: Верляйн виграв кваліфікацію, але не суперпоул (оновлено)

26 січ. 2019 р., 16:11

Лукас ді Грассі здобув поул, але втратив його через дискваліфікацію, - з першої позиції стартує Себастьян Буемі. Дебютант Паскаль Верляйн виграв кваліфікацію, але поступився у суперпоулі.

У першій кваліфікаційній групі виїхала п’ятірка лідерів чемпіонату. Найшвидшим виявився чинний чемпіон Жан-Ерік Вернь – 1.09,307. Одразу позаду нього опинився його напарник Андре Лоттерер, який програв майже 0,2 секунди. Лідер чемпіонату Жером д’Амброзіо програв майже 0,8 секунди.

Однак уся друга група випередила Верня і змістила його на шосте місце. Найшвидшим у другій групі став Себастьян Буемі – 1.08,664, що на 0,65 секунди був швидшим за Верня. Запеклий суперник Буемі Лукас ді Грассі програв йому майже 0,2 секунди.

У третій кваліфікаційний групі одразу два пілоти потрапили до топ-6. Даніель Абт і Макс Гюнтер поступилися Буемі 0,5 секунди. Останні шість гонщиків, які з’явились на трасі, були аутсайдерами чемпіонату.

Серед них були колишні пілоти Формули 1 Паскаль Верляйн, Стоффель Вандорн та Феліпе Масса. Саме Верляйн і виграв кваліфікацію з часом 1.08,463. Вандорн програв йому півсекунди, але зумів потрапити до топ-6.

Отже, до суперпоулу потрапили Абт, Вандорн, Бьорд, ді Грассі, Буемі та Верляйн. Першим своє коло за 1.08,958 подолав Абт. Вандорн спочатку випереджав німця, але на останньому секторі суттєво програв і опинився позаду.

Коли настала черга їхати швидке коло ді Грассі, то він просто знищив усіх попередніх суперників, адже випередив найближчого на 0,7 секунди. Буемі спромігся наблизитися до нього лише на відстань 0,5 секунди.

Нічого не зміг протиставити бразильцю і Верляйн. Німець не зумів навіть повторити свій власний час, але посів третє місце.

Під час кваліфікації стало відомо, що ді Грассі загрожує штраф за порушення технічного регламенту.

Оновлення: в Audi підтвердили штраф ді Грассі, якого посунули на останнє місце на решітці.