Як українському гонщику здійснити мрію про Формулу 4?

Роман Галімон
Автор: Роман Галімон , головний редактор Motorsport.com Україна
16 груд. 2018 р., 13:28

Український гонщик Іван Пеклін зіткнувся зі звичною проблемою для спортивної кар’єри, коли від мрії опинитися у Формулах його відділяє перешкода, яку він не може подолати лише одним талантом та важкою працею. Що ж робити в такій ситуації?

17-річний гонщик вже має декілька чемпіонських титулів в Україні та став наймолодшим Чемпіоном України у найпрестижнішому міжнародному класі KZ-2.

Паралельно Іван брав участь у європейських та міжнародних змаганнях у складі італійської команди Birel ART Racing Srl, а фінальною закордонною гонкою цього сезону стало змагання CIK-FIA WORLD KZ CHAMPS в бельгійському Генку, де він претендував на гарні місця, але не зміг показати результати, на які заслуговує.

Але потім Пеклін реабілітувався на Кубку України з картингу, коли фінішував другим після серйозної аварії у кваліфікації. Ну а третє місце в заліку KZ-2 Чемпіонату України 2018 року підштовхнуло Івана до пошуку нових цілей.

І цією метою стала Формула 4.

Українець двічі провів тести на французькому треку в Ле-Мані (конфігурація Бугатті), які двічі пройшли під дощем. Проте, навіть за таких умов Пеклін зміг показати гарні результати. На другій день тестів він програв лише Матісу Поулету, який навчається в академії FFSA. І це при тому, що для українця це був лише другий день за кермом боліда Формули 4, на відміну від інших гонщиків, які залишились за спиною попри більший досвід.

Тепер Іван ставить собі за мету потрапити до французького чемпіонату Ф4, але перепоною поки став бюджет. Цей бар’єр український гонщик та його родина вирішили подолати завдяки краудфандингу, коли кожний, хто хоче побачити Івана у Формулі 4 та слідкувати за розвитком його кар’єри, може допомогти йому зробити крок уперед.

А далі, якщо українець гідно впорається з Ф4, то він може увірватися й до вищих Формул. Зараз FIA вибудувала чітку ієрархію від Ф3 до Ф1. І саме Формула 1 є кінцевою метою Івана.

Раніше в інтерв’ю нашому сайту Іван сказав: «Я із самого дитинства обожнюю автомобілі. Вже у 3 роки я знав майже всі марки і моделі автомобілів. Я починав із прокатного картингу… Спочатку я просто катався в аматорському картингу, а потім, коли почав показувати результати на "місцевих" змаганнях, то наша родина задумалася про те, що мені варто переходити на новий рівень.

Формулу 1 я почав дивитися із 2010 року, тоді мені було десь вісім-дев'ять років. Моїм кумиром є Міхаель Шумахер. А серед пілотів сучасності я вболіваю за Себастьяна Феттеля».

Вже наступного сезону Пеклін може стати першим українським гонщиком, який вийде на старт Формули 4. Більше інформації про плани Івана на його сторінці Facebook.