Чемпіонат України з кільцевих гонок UTC: нагороди знайшли своїх героїв

22 груд. 2018 р., 15:48

У п'ятницю пройшло офіційне нагородження чемпіонів і володарів кубків України в автомобільних видах спорту. Серед безлічі дисциплін кубки були вручені чемпіонам і призерам чемпіонату України з кільцевих гонок.

Уже традиційно завершувався гоночний сезон вшануванням найкращих українських спортсменів, що пройшло в колонній залі мерії столиці України. Святкову атмосферу додавала новорічна ялинка, а також виступи танцювальних колективів і завжди видовищних барабанщиць.

Завжди видовищні й гучні барабанщиці

Особливо відрадно було бачити безліч зовсім юних спортсменів з картингової дисципліни, багатьом з яких ще не виповнилося й 10 років! А це означає одне - майбутні зміни пілотів для українського «кільця» ростуть і набираються досвіду на трасах.

Саме картингістів нагороджували першими, а незабаром за ними йшло вручення кубків пілотам з «великого кільця».

Кубки Чемпіонату України з кільцевих гонок чекають своїх власників

На сьогодні чемпіонат України з кільцевих гонок складається з двох класів - GT Open2, де пілоти могли виступати на будь-яких автомобілях з атмосферним двигуном до 2 літрів, і «У-1600», що складається з 1,6-літрових машин сімейства «ВАЗ». Сезон складався з чотирьох етапів, кожен з яких включав у себе одну об'єднану для двох класів гонку. Всі вони виявилися наповнені боротьбою, причому відразу на декількох рівнях.

Один із найколоритніших колективів на нагородженні

Головною прикрасою практично кожного етапу ставала напружена дуель за вершину подіуму GT Open2, де неодноразово в спортивній боротьбі сходилися два багаторазових чемпіони України - Ігор Скуз і Андрій Євтушенко. У підсумку гору здобув куди більш досвідчений Ігор, для якого цей чемпіонський титул став вже п'ятим!

На жаль, новоспечений чемпіон України не зміг особисто бути присутнім на церемонії нагородження, тому від його особи кубок отримав рідний брат Ігоря - Олег.

Андрій Євтушенко, Олег Скуз, Владислав Феоктистов

Більш того, у Олега Скуза ледь вистачало рук, адже крім чемпіонського призу Ігоря «Майстер Карт рейсинг тім» стала чемпіонкою України в командному заліку. Причому битва в ньому виявилася не менш напруженою, ніж в особистому заліку.

Владислав Феоктистов та Олег Скуз

На рахунку Андрія Євтушенка залишилося три чемпіонські титули, але це поки що.

Поступившись у вирішальній дуелі на Фіналі UTC і ставши віце-чемпіоном в GT Open2, молодий спортсмен серйозно налаштований кинути виклик тепер уже 5-разовому чемпіону України й наступного року.

Андрій Євтушенко

Завдяки справжньому фінішному спурту з двома поспіль другими місцями на двох етапах бронзовим призером в GT Open2 за підсумками року став Владислав Феоктистов.

Не можна не відзначити, що Владислав, який також став третім і в чемпіонаті України з "тайм-аттак", виступав на куди більш скромній Honda CRX, ніж Ford Fiesta його суперників.

Владислав Феоктистов

В «У-1600» гостра боротьба за перемогу була відзначена тільки на 1-му етапі. Тоді в красивій спортивній битві виграв Володимир Апостолюк, випередивши Вадима Конончука, що відчайдушно чинив опір. Однак після цього Апостолюк не виступав у цьому заліку, тоді як Конончук впевнено виграв у двох наступних етапах, достроково забезпечивши собі підсумкове «золото».

Вадим Конончук

Для Вадима цей чемпіонський титул став другим поспіль.

А ось за інші призи в «У-1600» велася просто неймовірна боротьба, де відразу п'ятеро пілотів мали абсолютно рівні шанси стати віце-чемпіоном! Очоливши подіум цього заліку на заключному етапі, в результаті другим у ньому став Дмитро Пархоменко.

Віце-чемпіонський Кубок Дмитра Пархоменко

Дмитро не зміг «відзначитися» на нагородженні, тому від його особи нагороду прийняв Андрій Бондар - засновник команди SDrive, кольори якої представляє Пархоменко. Третім в «У-1600» став Ілля Замула, всього на 1,5 очка випередивши дебютанта Кирила Ярмолу - настільки щільним виявилося протистояння в цьому заліку.

У командній ж суперечці другою в результаті стала Sport Car Service, створена цього року Володимиром Апостолюком і Сергієм Скоком.

Команда СКС - засновники Володимир Апостолюк і Сергій Скок з пілотами Кирилом Ярмолою і Павлом Мар'яненко

Саме за «СКС» їхав Ярмола, незважаючи на свій статус абсолютного дебютанта в автоспорті, він двічі взяв призи за треті місця!

Бронзу в суперечці колективів заробила також абсолютно нова команда SDrive. Не можна не сказати, що в підсумку вона набрала стільки ж очок - 79,5, - як і інша дебютантка - «Київ-Південь», честь якої відстоював Конончук. Однак згідно з правилами саме SDrive стала третьою за підсумками року.

Командні кубки СКС та SDrive

Сезон-2018 в українському «кільці» можна сміливо назвати переломним. Безліч змін, включаючи сам формат, де замість двох заїздів за етап тепер проводиться один, прямі трансляції на телебаченні та безліч заходів для уболівальників. Але головне - сама боротьба на трасі! Завдяки формулі «один етап - одна гонка» спортивні протистояння стали ще більш гострими і безкомпромісними - адже тепер у пілотів просто немає права на помилку!

Олег Скуз

Олег Скуз

І організатор чемпіонату України з кільцевих гонок UTC, яким з цього року стала Молодіжна організація «Майстер Карт рейсинг тім», не збирається зупинятися на досягнутому.

Наступний сезон буде складатися з більш звичних п'яти етапів, які обіцяють не менше спортивної боротьби та інтриги. Клас GT Open очікує поповнення, і немале, тоді як уболівальників на етапах крім власне гонок чекатиме ще більше розваг, включаючи вікторини з цінними призами.

Гоночне сімейство братів Євтушенко - Андрій та Вадим з їхніми супутницями та головне - мамою

У зв'язку з цим організатори ще раз висловлюють свою подяку всім партнерам, хто підтримав українське «кільце» в році, що минає: «Глобус Банк», «Клуб Яремчанський», елітну французьку косметику Lierac і мережу клінік Viva.