GP3 в Абу-Дабі: Юбер став чемпіоном після штрафу Мазепіна

David Gruz
Автор: David Gruz
Переклав: Андрій Іванов
24 лист. 2018 р., 12:33

Антуан Юбер став останнім чемпіоном в історії GP3, фінішувавши в першій гонці фінального етапу сезону на третьому місці, тоді як Леонардо Пульчіні здобув перемогу.

Антуан Юбер почав і закінчив суботню гонку третім – цього результату було б недостатньо для дострокового здобуття титулу, якби перемога дісталася поулсіттеру та напарнику француза по команді ART Микиті Мазепіну.

На ранній стадії гонки росіянин стикнувся з конкуренцією з боку Леонардо Пульчіні – пілот Campos атакував і пройшов лідера у восьмому повороті на першому колі, але Мазепін повернув собі перше місце на третьому колі за допомоги DRS.

Утім, колом пізніше Микита виїхав за межі траси у 17 повороті, пропустивши Пульчіні вперед, а чергова спроба повернути собі лідерство за допомоги DRS призвела до того, що він зрізав зв’язку поворотів 11-13.

Мазепін отримав 10-секундний штраф за те, що не повернувся на трасу так, як гонщикам було пояснено перед гонкою, що фактично перекреслило надії росіянина на здобуття титулу.

Пульчіні, позбавившись конкуренції, легко довів справу до перемоги і виграв із перевагою у 8,6 секунд над найближчим переслідувачем, яким виявився Давид Бекман – німець, який протягом гонки подолав опір Каллума Ілотта та Джейка Х’юза, наздогнав і пройшов на останньому колі Юбера. Проте, француз не надто пручався, оскільки і третє місце гарантувало йому чемпіонство.

У підсумку Ілотт фінішував четвертим, а Х’юз уповільнився на останніх колах і пропустив уперед Мазепіна та Джуліано Алезі.

Дует Jenzer – Хуан Мануель Корреа і Татьяна Кальдерон – посіли відповідно восьме й десяте місце, а проміж ними опинився Сімо Лааксонен.
Попереду на гонщиків чекає останній заїзд - спринтерська гонка, яка відбудеться в неділю вранці.