GP3 у Барселоні: Алезі став майстром зі спринтів

Андрій Іванов
Автор: Андрій Іванов
13 трав. 2018 р., 10:02

Юніор Ferrari Джуліано Алезі виграв перший спринт цьогорічного сезону GP3 у насиченій аваріями дощовій гонці у Барселоні.

Спринт у Барселоні став справжнім викликом для молодих гонщиків — умови на трасі були складними. Деякі ділянки були повністю сухими, тоді як в окремих поворотах стояли справжні калюжі.

З огляду на це, більшість пілотів обрали за краще стартувати на дощовій гумі, лише Вілл Палмер — молодший брат екс-пілота Ф1 Джоліона Палмера — ризикнув поставити сліки.

Стан траси зумовив дещо незвичні гоночні траєкторії — пілоти на дощових шинах обирали вологі ділянки траси, які у деяких випадках знаходилися не на оптимальному курсі.

На старті лідерство захопив Джуліано Алезі, який у першому повороті випередив поулсіттера Хуана Мануеля Корреа. Американець намагався повернути собі лідерство, але марно — до того ж колом пізніше пропустив ще й Антуана Юбера.

Позаду них дивовижний прорив здійснив Джейк Х’юз, який із 14-го місця на старті піднявся на четверте.

На третьому колі Педро Піке продовжив сімейну традицію, на рівному місці підсковзнувшись та врізавшись у відбійник — внаслідок чого на трасі з’явився автомобіль безпеки.

Марашалам знадобилося кілька кіл для прибирання розбитого боліда сина триразового чемпіона Формули 1. Після рестарту син іншого відомого гонщика Ф1 Жана Алезі зберіг лідерство, а Х’юз за допомогою DRS випередив Корреа і увійшов до топ-3.

На 11-му колі автомобіль безпеки знову з’явився на трасі — цього разу через Габріеля Обрі, який вилетів на узбіччя і застряг у гравії.

На 14-му колі автомобіль безпеки виїхав втретє — помилку Обрі повторила Татьяна Кальдерон — єдина дівчина-учасниця чемпіонату.

Після рестарту в гонщиків залишалося лише одне коло до фінішу. У другій половині пелотону розгорнулася щільна боротьба з кількома змінами позицій, тоді як у топ-10 активізувався лише Ніко Карі. Фін, якого минулого року відрахували з юніорської програми Red Bull, стартував 20-м, але під кінець гонки опинився сьомим, і мав намір ще покращити своє становище. І це йому вдалося — за кілька поворотів до фінішу він випередив Каллума Ілотта.

Алезі за одне коло, яке стало найшвидшим у гонці, наростив відрив від Юбера до двох секунд (!) і першим побачив картатий прапор. Ця перемога стала вже четвертою для француза у GP3. Цікаво, що попередні три він також здобув у спринтах.