Боротьба і видовище: стартував Чемпіонат України з гірських гонок

5 квіт. 2018 р., 11:15

У курортному Трускавці, що на Львівщині, 31 березня та 1 квітня відбулися перші два етапи чемпіонату України з гірських автоперегонів. Вже у перший день змагань зав’язалась щільна боротьба.

Траса першого етапу ЧУ пролягала через центр Трускавця. Вона дуже нагадувала ралійний Super special stage, але тут пілоти їхали не «на публіку», а по-справжньому змагалися.

Антон Корзун

У першому заліковому заїзді найкращий час показав абсолютний чемпіон України з класичного ралі Борис Ганджа. А от на другому проїзді лідером став Антон Корзун. Він же був першим і на третьому заліковому заїзді. У підсумку Корзун обігнав Ганджу на 6,42 секунди. Третім в абсолютному заліку став дебютант «гори» Денис Лохман, який був на 1,14 секунди швидший за досвідченого Володимира Петренка. Всі четверо виступали на Mitsubishi Lancer Evolution IX.

Денис Лохман

Ідентично до абсолютного заліку виглядав клас А4. У класі А3 найшвидшим був Володимир Апостолюк на ВАЗ 2113. В А2 переміг Сергій Бабак на ВАЗ 21083.

Дейв Холланд

Родзинкою пелотону став пілот із Лондона. Дейв Холланд виступав на старому Ford Escort і їхав у дуже видовищній манері, хоч і не боровся за високі місця в абсолюті.

Аварія Володимира Апостолюка

Перший день не пройшов без втрат: Вадим і його батько Сергій Трутнєв, які почергово боролися на одному авто, не стартували в неділю через суботнє пошкодження. Крім цього, Володимир Апостолюк ділив свій автомобіль з Олександром Ревегою, який злетів із траси і сильно пошкодив бойову машину.

У неділю, 1 квітня, змагання проходили біля Трускавця. Траса має досить складні повороти, обабіч дороги усе в деревах, а дощ тільки ускладнив умови для пілотування.

Володимир Петренко

Перший заліковий проїзд завершився лідерством у класі А4 і генеральній класифікації Бориса Ганджі. Він обігнав вчорашнього переможця Антона Корзуна менш ніж на секунду. Але у другій спробі Ганджа втратив 9 секунд, а на заключному проїзді знову був першим.

Заліковий час складається з двох найкращих проїздів, відтак Борис Ганджа переміг із перевагою лише в одну секунду. Третім фінішував Володимир Петренко. Одразу за ним – Олександр Козлов на Subaru Impreza STI, який на міській гонці їхав у якості машини безпеки.

Руслан Сєров

У класі А3 переміг Володимир Апостолюк, який у суботу залишився без авто. З ним поділився автомобілем Ілля Замула. Тож Апостолюк зумів стати найшвидшим навіть на чужій машині і навіть відірвався від найближчого переслідувача Руслана Сєрова на 12 секунд. А клас А2 знову очолив Сергій Бабак.

Олексій Верланов

Повні результати змагань доступні на сайті організатора.

Нагадаємо, 9-10 вересня минулого року, пройшли заключні етапи чемпіонату України з гірських автоперегонів 2017. Змагання відбувалися на Верецькому та Східницькому перевалах.