Дейв Перічак: Ford GT ще не сказав свого останнього слова

Після минулорічної перемоги в гонці 24 години Ле-Ману директор міжнародної програми Ford Performance Дейв Перічак планує в цьому сезоні перемогти в чемпіонатах з машиною Ford GT.

Цими вихідними у 55-й гонці 24 години Дайтони команда Chip Ganassi Racing виставить чотири свої Ford GT, підсиливши свій регулярний склад гонщиків у Чемпіонаті Спорткарів IMSA пілотами з Чемпіонату світу з гонок на витривалість FIA.

В минулих сезонах IMSA та WEC команда разом здобула шість перемог: крім Ле-Ману вона перемагала на трасах Лагуна-Сека, Воткінс-Глен, Моспорт, Фудзі та в Шанхаї.

“Ми готові до початку нашого другого сезону з Ford GT, - сказав Перічак. - Минулий рік ми закінчили задоволеними тим, чого вдалось досягти. Але це не означає, що роботу зроблено.

Команда гарно попрацювала під час дуже короткого міжсезоння та ми віримо, що готові до боротьби за чемпіонські титули в цьому році”.

Чіп Ганассі, єдиний власник команди в історії, який перемагав у 24-х годинах Ле-Ману, Інді-500, 500-та милях Дайтони, Brickyard 400, 24-х годинах Дайтони та 12-ти годинах Себрінгу, додав: “Загалом, якщо поглянути на 2016 рік, я б міг сказати щодо дебюту цієї програми Ford “місію виконано”. Ми вигравали гонки, боролись за чемпіонські титули в IMSA та WEC і, звісно, перемогли в Ле-Мані.

Як і будь-яка нова програма, ця мала “дитячі хвороби”, з якими ми зіштовхнулись під час минулорічної гонки в Дайтоні. Але ми працювали над їх “лікуванням” та гарно завершили 2016 рік.

Цей рік буде зовсім іншим. Не тільки тому що ми виставляємо чотири машини, а не дві, але й тому що ми вже маємо перемогу в 24-годинній гонці та досвід, отриманий у першому сезоні. Не можу вже дочекатись, коли почнеться перша гонка сезону”.

Новачок гонки 24 години Дайтони Тінкнелл натхненний темпом Ford

Найбільш інтригуючою з усіх трійок команди Чіпа Ганассі є та, до складу якої увійшли триразовий чемпіон WTCC Енді Пріоль, Тоні Канаан та Гаррі Тінкнелл. Чемпіон IndyCar 2004 року та переможець Інді-500 2013 року Канаан вигравав гонку в Дайтоні два роки тому за кермом Ford Prototype команди Ganassi, але в нього немає досвіду з Ford GT. А Тінкнелл, в свою чергу, виступав минулий сезон за кермом Ford GT, але це його перша в кар’єрі гонка 24 години Дайтони.

“Я маю перемогу в Ле-Мані 2014 року та чемпіонський титул в Європейській Серії Ле-Ман 2016 року, але прагну додати до своїх звитяг перемогу у Дайтоні”, - сказав Тінкнелл.

“Тести з Ford раніше цього місяця пройшли добре. Ми працювали над нашою програмою, а я пристосовувався до траси. А машини Ford GT завжди були серед найкращих за часом — це гарний знак перед гонкою.

Серія IMSA
Подія 24 години Дайтони
Трек Daytona International Speedway
Гонщики Енді Пріоль , Дірк Мюллер , Гаррі Тінкнелл , Джоі Хенд , Кен Майлз , Райан Бріско , Скотт Діксон , Себастьян Бурде , Тоні Канаан