IMSA на Роад-Атланта: Пла виграв кваліфікацію для MSR

Кваліфікацію на фінальному етапі чемпіонату IMSA WeatherTech SportsCar в категорії Prototype прогнозовано виграв Олів’є Пла, проте в інших класах були сюрпризи.

Prototype

Ніхто не здивувався, коли лідер вільних практик Олів’є Пла наніс нокаутуючий удар по суперникам на четвертому колі 2,54-мильної траси Роад-Атланта, виборовши поул для своєї команди Michael Shank Racing. Керуючи Ligier-Honda JS P2, француз, який виступає в одному екіпажі з Освальдо Негрі й Джоном П’ю на, випередив Трістана Нуньєса на Mazda Prototype майже на пів секунди.

Лідер чемпіонату Дейн Камерон з Action Express Racing був третім найшвидшим і, отже, кращим з гонщиків, що виступають на застарілих Corvette Daytona Prototype, тоді як Том Лонг на другій Mazda посів четверте місце.

Діючий чемпіон серії Крістіан Фіттіпальді був п’ятим за кермом другої машини Action Express, випередивши Райана Далзіла (VisitFlorida.com Corvette DP), Йоханнеса ван Овербека (ESM Ligier-Honda), Кетрін Легг (DeltaWing) і Ріккі Тейлора (Wayne Taylor Racing Corvette DP).

Prototype Challenge

Відчайдушна битва за поул відбулась у категорії РС. Роберт Алон з PR1/Матіас Motorsports захопив перше місце на старті, лише на 0,059 секунди випередивши Олексія Попова зі Starworks Motorsport і на 0,084 секунди – Джонні Мовлема з BAR1 Motorsports.

Кентон Кох, посівший четверте місце, програв лідеру лише кілька десятих, тоді як екс-пілот IndyCar і GP2 Стефано Колетті, який був найшвидшим у вільній практиці, став тільки п’ятим, відставши від Алон на 0,45 с за кермом другої машини Starworks.

GTLM

У цьому класі Річчард Вестбрук вивів свій # 67 Ford GT на поул, а Антоніо Гарсія на # 3 Corvette захопив другу позицію на першому ряду. Вестбрук і Райан Бріско, які цими вихідними ділять автомобіль разом з чотириразовим чемпіоном IndyCar Скоттом Діксоном все ще мають шанси на титул – для цього вони повинні виграти гонку, а Олівер Гевін і Томмі Мілнер на # 4 Corvette мають фінішувати за межами топ-7. У той же час Гарсія з Яном Магнуссеном намагаються випередити # 67 Ford GT, щоб забезпечити Corvette перші два місця у загальному заліку.

Після вражаючого темпу у вільній практиці, Ferrari 488 дещо розчарували, коли Тоні Віландер з Risi Competizione став лише третім, а Даніель Серра – п’ятим. Між ними опинився другий Ford GT, яким керував Джоі Хенд.

GT Daytona

Йерун Блекемолен на Riley Motorsports Dodge Viper приголомшив своїх суперників по класу, проїхавши коло за блискучі 1:21.305. Він був на 0,46 секунди швидше за Метта МакМуррі з Park Place Motorsports Porsche 911, який все ж таки був задоволений, що випередив визнаного аса Porsche Маріо Фарнбахера з Alex Job Racing.

Четвертим найшвидшим була Крістіна Нільсен зі Scuderia Corsa, тоді як п’ятим і шостим стали гонщики Stevenson Motorsport Audi R8 Лоусон Ашенбах і Лідделл.