Переможний дубль Corvette та невдача Ferrari

Томмі Мілнер та Олівер Гевін стали кращими серед двох Corvette у класі GT Le Mans. Magnus Racing перемогли у класі GT Daytona, а Starworks здобули перемогу у класі Prototype Challenge та у загальному заліку.

GT Le Mans

Одразу після старту володар поула Річард Вестбрук на Ford GT вилетів з траси, можливо, після поштовху з боку Тоні Віландера на Ferrari 488, хоча точно сказати не можна через те, що в той час там були машини класу Prototype Challenge.

Але лідером став Дірк Вернер на BMW M6, Віландер вийшов на другу позицію, Мілнер — на третю. За ними Джо Хенд на другому Ford GT, Ян Магнуссен на другому Corvette, Патрік Пілет на Porsche, ще один представник BMW Джон Едвардс та Маковєцкі на Porsche.

Останні двоє стали винуватцями появи жовтих прапорів на шостому колі — Маковєцкі виштовхнув Едвардса з траси, коли вони пліч-о-пліч проходили швидкісний спуск. Едвардс був занадто близько до свого опонента та закінчив гонку у бар'єрі.

Рестарт гонки відбувся на 13 колі і усі зберегли свої позиції, хоча Вестбрук спробував покращити свою восьму позицію в класі. А на 26 колі знов з'явились жовті прапори — це Пілет зупинився посеред траси. Цими жовтими прапорами гонщики скористались для хвилі піт-стопів.

Дірк Вернер, що продовжував очолювати гонку, змінив лише ліві шини, Тоні Віландер взагалі залишив усі шини без змін. А Ерл Бамбер, який змінив за кермом Маковецького, вийшов на четверту позицію в класі, проскочивши повз Хенда. Трохи покращив позицію і Вестбрук, який став шостим. А Corvette №3 не пощастило — за перевищення швидкості на піт-лейн довелось проїхати по ній ще раз.

На 33 колі Вестбрук обігнав свого партнера по команді Хенда і вчергове над трасою з'явились жовті прапори, при чому одразу з двох причин. Патрік Пілет, який зумів повернутись до гонки, знов зупинився через проблеми з паливом і зіштовхнулись машина №85 класу PC та Ferrari класу GTD.

Одразу після рестарту гонки Дірк Вернер забарився позаду кругового Lamborghini №27 з класу GTD, а Віландер зумів випередити обох і очолив гонку за 94 хвилини до картатого прапора.

Невдовзі на третю позицію вирвався Бамбер, який обійшов Corvette №4. Але Мілнер одночасно не відпускав австралійця надто далеко при тому, що його вже пресингував Вестбрук. А попереду Віландер швидко наростив відрив до 6 секунд, оскільки Вернер був більше зайнятий Бамбером, який дуже швидко наблизився до нього і мав наміри поборотись за другу позицію.

І закінчилася ця боротьба спробою австралійця обігнати німця по внутрішній частині швидкого правого повороту зі спуском на пряму. Але обгін не вдався — Бамбер просто зніс Вернера з траси і вп'яте з'явились жовті прапори. А з ними і чергова хвиля піт-стопів.

Рестарт відбувся трохи менше, ніж за годину до фінішу. Джанкарло Фізікелла, який замінив за кермом Ferrari Різі, зумів втримати за спиною Corvette №4 Олівера Гевіна. Одразу за ними опинились Райан Бріско під №67 та Антоніо Гарсія під №3, які замінили своїх напарників під час піт-стопів. Обоє швидко обійшли Ford №66, яким після піт-стопу керував Дірк Мюллер.

За 45 хвилин до фінішу обидва гонщики Corvette пресингували своїх суперників — Гевін Фізікеллу у боротьбі за лідерство, а Гарсія за третє місце боровся з Бріско. Остання з двох дуелей закінчилась тим, що Гарсія пропустив Мюллера і за півгодини до фінішу гонщики Ford посідали третє та четверте місця.

На 135 колі Фізікелла вилетів з траси в кінці піт-лейн та віддав лідерство Гевіну. А на наступному колі пропустив і Бріско, Мюллера та Гарсію.

Гарсія в свою чергу зумів знайти шпарину та обійти Ford №66 та став третім з відставанням від Бріско в півсекунди. А за 20 хвилин до завершення гонки Гарсія обійшов і машину, яка перемогла у трьох останніх гонках. Таким чином етап в Лайм Рок очолили дві машини Corvette.

Перемога дуету Гевін-Мілнер стала ювілейною, сотою в історії гоночної програми Corvette від її початку.

Фізікелла зумів обійти Мюллера і стати четвертим, а дует Нік Тенді — Патрік Пілет фінішував шостим, хоча й програв лідеру вісім кіл.

Prototype Challenge

Роберт Елон захопив лідерство одразу після старту, а Алекс Попов піднявся з шостої позиції на другу, одразу перед своїм партнером по команді Хорхе Гутьєрресом, Меттом МакМаррі, Джоном Беннетом та Мішою Гохбергом.

Елон та МакМаррі, на відміну від інших, провели піт-стопи під другими жовтими прапорами, і гонку очолили Попов, Гутьеррес, Гохберг, Френч та Беннетт.

Після рестарту на 47 колі Гутьєррес зайшов занадто широко і зачепився заднім антикрилом за рекламний щит. А після зіткнення у шикані між Коліном Брауном та Lamborghini Седріка Сбіраццуолі команда CORE втратила шанси на перемогу.

Коли половина гонки була позаду, Алон випереджав МакМаррі на 13 секунд, а Ренгера ван дер Занде на машині №8 — на 18 секунд.

Але чергові жовті прапори та хвиля піт-стопів все перевернула з ніг на голову. Ван дер Занде очолив гонку, одразу за ним — Том Кімбер-Сміт, який щойно зайняв місце у машині №52, а на третю позицію вийшов Джонні Моулем, який замінив МакМаррі. Кайл Марселлі з Performance Tech став четвертим.

Але до кінця гонки все ще раз змінилось. Марселлі зміг здобути третє місце на подіумі. Кімбер-Сміт наблизився до ван дер Занде, але нідерландець зумів відстояти лідерство.

GT Daytona

Після старту гонки Спенсер Пампеллі не тільки зберіг лідерство, а й пішов у відрив від двох гонщиків Audi Ендрю Девіса та Метта Белла, Крістіни Нільсен на Ferrari, Медісон Сноу на Lamborghini та представника Alex Job Racing Маріо Фарнбахера.

Невдалий піт-стоп Пампеллі відкинув його на дев'яту позицію, а гонку після рестарту очолив Купер МакНіл з Alex Job Racing. На друге місце вийшов Джон Поттер.

Не пощастило Крістіні Нільсен — коли Фарнбахер зачепив Гохберга, останнього понесло поперек траси просто на Ferrari Нільсен, якій відірвало дверцята.

На 48 колі Поттера замінив Енді Лаллі і також заміни гонщиків провели у команді Turner Motorsport.

А очолив гонку МакНіл, який ще не був на піт стопі і на зношених шинах намагався втримати Сноу та гонщиків Audi. І йому це вдавалось, але все ж на піт-стоп заїхати було потрібно і повернувся МакНіл на трасу дев'ятим.

Щойно половина гонки залишилась позаду — знову змінився лідер. Гонку очолив Девіс, за ним Сноу. Але на рестарті після п'ятих жовтих прапорів гонщик команди Білла Райлі блискучим маневром випередив Dodge Viper №33 і очолив гонку, при тому, що після піт-стопу був сьомим.

Йорун Блекмолен, який керував останнім, тримався попереду Алекса Рібераса, який керував машиною №23, якого, в свою чергу, активно пресингував Робін Лідделл. Позаду нього були Брайан Селлерс та Спенсер Пампеллі.

На 116 колі Лаллі обійшов Пампеллі у боротьбі за п'яту позицію, потім вони помінялись місцями і ще раз помінялись через 10 кіл.

Тим часом виникли проблеми у Блекмолена, який очолював залік у класі: нідерландець пошкодив задній спліттер та довго не міг обійти кругового Тіма Паппаса, який до того був змушений виїхати за межі траси після дуже агресивного маневра Йєнса Клінгмана, який коштував німцю штрафного проїзду по піт-лейн.

Проблеми в Блекмолена стали шансом для Лаллі, яким той скористався і очолив гонку у класі GTD. А згодом нідерландця мало не обігнав і Ріберас, але при цьому пошкодив машину і відправився на піт-лейн. Що не вдалось Ріберасу, вдалось Лідделу.

Такий порядок зберігся до картатого прапора. Лаллі на фініші “привіз” Лідделу секунду, Блекмолен став третім, на четвертому місці — дует Сноу-Селлерс на Lamborghini і замкнули першу п'ятірку Ашенбах-Белл на Audi.

Серія IMSA
Подія Лайм Рок Парк
Трек Lime Rock Park
Гонщики Олексій Попов , Ендрю Девіс , Енді Лаллі , Антоніо Гарсія , Бен Кітінг , Джеймс Френч , Ян Магнуссен , Йерун Блекемолен , Джон Поттер , Кайл Марцелл , Олівер Гевін , Ренгер ван дер Занде , Річард Вестбрук , Роберт Алон , Робін Лідделл , Райан Бріско , Том Кімбер-Сміт , Томмі Мілнер