Чемпіоном популярної юніорської «формули» вперше в історії стала дівчина

10 лют. 2019 р., 15:13

Джеймі Чедвік стала першою гонщицею, якій вдалося вибороти чемпіонський титул у MRF Challenge після потрійної перемоги на останньому етапі сезону в Ченнаї.

MRF Challenge – це індійський чемпіонат Формули 2000, який користується популярністю серед спортсменів зі всього світу, оскільки проводиться взимку і дозволяє їм підготуватися до більш престижних сезонів у європейських гоночних серіях Ф4 і Ф3.

Так, у сезоні 2015/16 років чемпіоном MRF Challenge став чинний резервний гонщик Haas П’єтро Фіттіпальді, а за рік у чемпіонаті виступав Мік Шумахер, який готувався до дебютного сезону в Євро Ф3. Німець тоді став лише третім, програвши Джої Моусону та чемпіону Гаррісону Ньюї – синові технічного директора Red Bull Эдріана Ньюї.

Цього сезону перед останнім етапом Джеймі Чедвік поступалася лідеру заліку Максу Дефурні 18 очками. Проте дівчина провела бездоганний вікенд і виграла три гонки, довівши загальний рахунок перемог у сезоні до шести. Це дозволило британській гонщиці випередити Дефурні та вибороти чемпіонський титул – що стало першим випадком в історії цієї серії, коли її виграла жінка.

На шляху до титулу дівчина випередила, окрім Дефурні, таких спортсменів як чинний чемпіон британської Ф3 Лінус Лундквіст і Джек Дуен – син легенди мотоспорту Міка Дуена.

Для Чедвік цей успіх став не першим за її кар’єру гонщиці. У 2015-му – в 17-річному віці! – вона разом з Россом Ганном виграла британський чемпіонат GT у категорії GT4, а минулого року стала першою жінкою, яка виграла гонку британської Формули 3.

Джеймі Чедвік

1/10

2/10

3/10

Подіум: переможець Джеймі Чедвік, другий призер Ділан Янг, третій призер Андреас Естнер