IndyCar у Портленді: Діксон збільшив загальну перевагу на тлі перемоги Сато

Девід Малшер
Автор: Девід Малшер
Переклав: Олександр Насонов
3 вер. 2018 р., 08:04

Гонщик Chip Ganassi Скотт Діксон виграв гонку в Портленді і зміцнив лідерство в загальному заліку перед фінальним етапом сезону, в той час як Такума Сато здобув перемогу.

Лише за три повороти після старту трапилася велика аварія, в якій зіткнулися Зак Віч і Джеймс Хінчкліфф.

Хінчкліфф зачепив машини Діксона і Еда Джонса, а також Грема Рейхола. Крім того, в інцидент був залучений і Марко Андретті. На щастя, жоден із гонщиків не постраждав.

Діксон при цьому зміг продовжити рух. Він скористався нейтралізацією гонки і провів піт-стоп, де отримав повний бак і свіжу гуму. Точно таку саму стратегію застосував Себастьян Бурде, який також зробив ставку на довгий перший відрізок.

Ранні піт-стопи і сходи гонщиків дозволили Сато прорватися з 20-ї позиції в середину пелотону. Японець провів найдовший перший відрізок серед усіх гонщиків.

Завдяки цьому Сато опинився в ідеальному положенні, коли у Сантіно Феруччі за 30 кіл до фінішу закінчилося паливо.

Гонка знову була нейтралізована. Всі, крім Макса Чілтона, провели свої останні піт-стопи.

Швидкий піт-стоп Сато призвів до того, що на рестарті він виявив себе на другому місці, поступаючись лише Чілтону. Після піт-стопа Чілтона Сато вийшов у лідери гонки.

На фінальних колах гонки Сато стримав Раяна Хантер-Рея і вперше з Інді-500 2017 року здобув перемогу.

Хантер-Рей регулярно перебував у топ-3 впродовж гонки, незважаючи на старт на жорсткішій гумі, і міг відтягувати свої піт-стопи.

Третє місце зайняв Бурде, а четверте - Спенсер Піго, якому вдалося випередити Діксона. Втім, перед фінальним етапом сезону в Сономі, де будуть нараховуватися подвійні очки, відрив Діксона від найближчого переслідувача збільшився до 29 очок.

Під час одного з піт-стопів Діксон перевищив швидкість на піт-лейні і отримав за це штраф - в іншому випадку він міг би позмагатися за позиції вище.

Однак на користь йому пішли невдалі стратегії у виконанні Александера Россі і Джозефа Ньюгардена. Ці гонщики провели піт-стопи після закінчення трьох чвертей дистанції і провалилися в середину пелотону.

Россі, який лідирував на старті, фінішував лише восьмим, в трьох місцях позаду Діксона. Ньюгарден став десятим.

Вілл Пауер провів невдалу гонку. На його машині виникли проблеми в роботі коробки передач, через що він втратив лідерство і провалився в середину пелотону. У кінцівці він не впорався з керуванням в одному з поворотів, після чого відправився в бокси, де механіки проінспектували коробку передач і усунули пошкодження машини. У підсумковій класифікації Пауер став лише 21-м.