Інженер Пажно: Ми знаємо, що маємо робити

Гоночний інженер Сімона Пажно Бен Бретцмен вірить, що чинний лідер чемпіонату IndyCar цими вихідними в фіналі сезону на трасі Сонома здатен захистити своє лідерство від партнера по команді Penske Вілла Пауера.

Після зіткнення Пауера та Чарлі Кімболла з Ganassi під час минулої гонки на Воткінс-Глен і сьомого місця Пажно француз перед гонкою в Каліфорнії має відрив у 43 очки.

Але, оскільки фінал сезону проходить з подвійним нарахуванням очок, якщо Пауер переможе, то Пажно для здобуття чемпіонського титулу має фінішувати не нижче, ніж п’ятим. А якщо Пауер набере максимальну кількість очок — перемога + поул (1 очко)+ лідерство протягом принаймні одного кола (1 очко) + лідерство проятгом найбільшої кількості кіл (2 очка) — щоб стати чемпіоном Пажно має фінішувати як мінімум четвертим.

Пауер тричі перемагав на Сономі і має п’ять поулів за останні шість сезонів. А для Пажно ця траса завжди була складною: його найкраща стартова позиція - четверта минулого року, а найкраща позиція на фініші — третя в 2014 році.

В той же час, в цьому сезоні Пажно суттєво додав на всіх типах трас і Вотікнс-Глен став єдиною трасою, де він не сяяв.

Бретцмен, який працює гоночним інженером Пажно з 2010 року, коли француз виступав в Американській Серії Ле-Ман, сказав Motorsport.com: “Воткінс-Глен пройшов для нас не найкращим чином. Сімон відчував дискомфорт у швидких поворотах через шини тож за підсумками гонки збільшити наш відрив по очках — непоганий результат.

Але маємо добрі результати тестів на Сономі. І ми останніми роками потроху стали швидшими. Минулого року ми вперше вийшли в останній сегмент кваліфікації, а в 2014 році — фінішували на подіумі.

Те, що робить Вілл на цій трасі, все ще майже еталон, але ми дуже задоволені тестами. Сімон зібрав все разом і ми знаємо, що нам робити.

Але Сонома складна через постійні зміни вітру і це сильно шкодить керованості машин, а Сімон часом надто багато про це думає. Але, як я вже казав, тести пройшли добре і він все робив, як треба.

Тож, щодо вітру ми вже маємо певну уяву і достатню кількість даних для того, щоб знати, з чим матимемо справу. Крім того, під час тестів ми зробили багато змін в механічній частині”.

Бретцмен сказав, що, так само, як і Пауер, або переможець останніх двох гонок на Сономі Скотт Діксон з Ganassi — команда машини №22 під час тестів експериментувала з двома різними конфігураціями переднього антикрила — з аеронабору 2015 року та цьогорічною версією.

“Ми спробували використовувати минулорічне антикрило, - сказав він. - а потім поставили цьогорічне і змінювали їх кілька разів. Але думаю, що ми зупинимось на новішому антикрилі. Воно змінює деякі характеристики машини — наприклад, стабільність при гальмуванні.

Під час Гран Прі Інді ми використовували старе антикрило, а нове — на усх вуличних трасах та на Мід-Огайо. Це залежить від того, чого б хотів гонщик в різних типах поворотів. А комфортна керованість допоможе Сімону показати його природну швидкість”.