Інженер Пажно: Ми знаємо, що маємо робити

Девід Малшер
Автор: Девід Малшер
Переклав: Олександр Шарадкін
13 вер. 2016 р., 10:01

Гоночний інженер Сімона Пажно Бен Бретцмен вірить, що чинний лідер чемпіонату IndyCar цими вихідними в фіналі сезону на трасі Сонома здатен захистити своє лідерство від партнера по команді Penske Вілла Пауера.

Сімон Пажно, Team Penske Chevrolet
Володар поул-позішн Сімон Пажно, Team Penske Chevrolet
Саймон Пажено, Team Penske Chevrolet
Переможець гонки Вілл Пауер, Team Penske Chevrolet
Вілл Пауер, Team Penske Chevrolet
Сімон Пажно, Team Penske Chevrolet, Alexander Rossi, Herta - Andretti Autosport Honda, Will Power, T

Після зіткнення Пауера та Чарлі Кімболла з Ganassi під час минулої гонки на Воткінс-Глен і сьомого місця Пажно француз перед гонкою в Каліфорнії має відрив у 43 очки.

Але, оскільки фінал сезону проходить з подвійним нарахуванням очок, якщо Пауер переможе, то Пажно для здобуття чемпіонського титулу має фінішувати не нижче, ніж п’ятим. А якщо Пауер набере максимальну кількість очок — перемога + поул (1 очко)+ лідерство протягом принаймні одного кола (1 очко) + лідерство проятгом найбільшої кількості кіл (2 очка) — щоб стати чемпіоном Пажно має фінішувати як мінімум четвертим.

Пауер тричі перемагав на Сономі і має п’ять поулів за останні шість сезонів. А для Пажно ця траса завжди була складною: його найкраща стартова позиція - четверта минулого року, а найкраща позиція на фініші — третя в 2014 році.

В той же час, в цьому сезоні Пажно суттєво додав на всіх типах трас і Вотікнс-Глен став єдиною трасою, де він не сяяв.

Бретцмен, який працює гоночним інженером Пажно з 2010 року, коли француз виступав в Американській Серії Ле-Ман, сказав Motorsport.com: “Воткінс-Глен пройшов для нас не найкращим чином. Сімон відчував дискомфорт у швидких поворотах через шини тож за підсумками гонки збільшити наш відрив по очках — непоганий результат.

Але маємо добрі результати тестів на Сономі. І ми останніми роками потроху стали швидшими. Минулого року ми вперше вийшли в останній сегмент кваліфікації, а в 2014 році — фінішували на подіумі.

Те, що робить Вілл на цій трасі, все ще майже еталон, але ми дуже задоволені тестами. Сімон зібрав все разом і ми знаємо, що нам робити.

Але Сонома складна через постійні зміни вітру і це сильно шкодить керованості машин, а Сімон часом надто багато про це думає. Але, як я вже казав, тести пройшли добре і він все робив, як треба.

Тож, щодо вітру ми вже маємо певну уяву і достатню кількість даних для того, щоб знати, з чим матимемо справу. Крім того, під час тестів ми зробили багато змін в механічній частині”.

Бретцмен сказав, що, так само, як і Пауер, або переможець останніх двох гонок на Сономі Скотт Діксон з Ganassi — команда машини №22 під час тестів експериментувала з двома різними конфігураціями переднього антикрила — з аеронабору 2015 року та цьогорічною версією.

“Ми спробували використовувати минулорічне антикрило, - сказав він. - а потім поставили цьогорічне і змінювали їх кілька разів. Але думаю, що ми зупинимось на новішому антикрилі. Воно змінює деякі характеристики машини — наприклад, стабільність при гальмуванні.

Під час Гран Прі Інді ми використовували старе антикрило, а нове — на усх вуличних трасах та на Мід-Огайо. Це залежить від того, чого б хотів гонщик в різних типах поворотів. А комфортна керованість допоможе Сімону показати його природну швидкість”.