Пауер найшвидший в Воткінс-Глен, але занепокоєний щодо обгонів

Вілл Пауер показав найкращий час на тестах в Воткінс-Глен, але, хоча дуже задоволений зчепленням з трасою, має певні занепокоєння щодо потенційної якості виступів в гонках.

Гонщик Team Penske проїхав 3.4 мильне коло за 85.31 секунди, майже на три секунди швидше за рекорд кола, і сказав Motorsport.com: “Так, це було швидко! Небо й земля у порівнянні з тим, коли ми востаннє тут виступали. Тут навіть краще зчеплення з трасою, ніж на Мід-Огайо, навіть, коли Мід-Огайо забруднене гумою.

Перевантаження вражаючи, хоча Мід-Огайо фізично складніше через те, що там майже немає прямих. А на Уоткінс-Глен є декілька прямих”.

Пауер, який здобув тут поул та переміг в 2010 році, коли IndyCar востаннє завітав на Воткінс-Глен, проїхав на тестах 105 кіл. Але, на його думку, покращене зчеплення з трасою після недавньої зміни покриття та, в наслідок цього, короткі зони гальмування залишать можливість обганяти лише на прямих.

“В суху погоду навряд чи можна буде обігнати на гальмуванні тому, що в більшості поворотів потрібно лише тиснути на гальма перед тим, як проходити поворот з достатнім запасом швидкості.

Можна спробувати обганяти на прямій перед шиканою Bus Stop сліп-стрімом та з використанням бустера push-to-pass. Проблема в тому, що нам потрібна технологія, яка б не дозволяла хлопцю попереду скористатись власним бустером і усе б закінчувалось нічим. Щось на зразок системи DRS у Формулі 1.”

На запитання, чи зчеплення з трасою в поворотах зараз достатнє для проходу їх пліч-о-пліч, Пауер відповів: “Це не проблема. Складно буде наблизитись достатньо, щоб це зробити.

Це приблизно те саме, що зробити коло у Формулі 3 під допінгом. Педаль газу завжди або в підлозі, або повністю відпущена”.

24 гонщики, які брали участь в тестах, потрапили під дощ після обіду і Пауер прокоментував: “Я зробив багато кіл по мокрій трасі тому, що нам було потрібно це зробити. І дуже велика розбіжність в колах між просто вологою та мокрою трасою — секунд 15. Це дуже вражає!”

Дейлі та новачок Стоунмен вражають

Пауер зовсім трохи випередив переможця етапу в Айові Джозефа Ньюгардена і обоє вони “привезли” 0.3 секунди Себастьяну Бурде з KVSH Racing.

Конор Дейлі став найкращим серед клієнтів Honda і проїхав коло більш, ніж на півсекунди повільніше за Вілла Пауера та на 0.1 секунди швидше за найкращого з гонщиків Andretti Autosport Александра Россі.

Три інші гонщики команди Майкла Андретті ділили свої машини з гонщиками команди з Indy Lights Діном Стоунменом, Шелбі Блекстоком та Делтоном Келлетом. З цієї трійці найшвидшим став Стоунмен, який випередив своїх партнерів по команді на 1.6 секунди. Також він став на пів-секунди швидшим за ще одного гонщика з Indy Lights — Еда Джонса, який брав участь в тестах у складі команди Rahal Letterman Lanigan Racing на машині Грема Рейхола.