Пауер найшвидший в Воткінс-Глен, але занепокоєний щодо обгонів

Девід Малшер
Автор: Девід Малшер
12 серп. 2016 р., 10:11

Вілл Пауер показав найкращий час на тестах в Воткінс-Глен, але, хоча дуже задоволений зчепленням з трасою, має певні занепокоєння щодо потенційної якості виступів в гонках.

Дін Стоунмен, Andretti Autosport
Вілл Пауер, Team Penske Chevrolet
Конор Дейлі, Dale Coyne Racing Honda
Джозеф Ньюгарден, Ed Carpenter Racing Chevrolet
Марко Андретті, Andretti Autosport Honda

Гонщик Team Penske проїхав 3.4 мильне коло за 85.31 секунди, майже на три секунди швидше за рекорд кола, і сказав Motorsport.com: “Так, це було швидко! Небо й земля у порівнянні з тим, коли ми востаннє тут виступали. Тут навіть краще зчеплення з трасою, ніж на Мід-Огайо, навіть, коли Мід-Огайо забруднене гумою.

Перевантаження вражаючи, хоча Мід-Огайо фізично складніше через те, що там майже немає прямих. А на Уоткінс-Глен є декілька прямих”.

Пауер, який здобув тут поул та переміг в 2010 році, коли IndyCar востаннє завітав на Воткінс-Глен, проїхав на тестах 105 кіл. Але, на його думку, покращене зчеплення з трасою після недавньої зміни покриття та, в наслідок цього, короткі зони гальмування залишать можливість обганяти лише на прямих.

“В суху погоду навряд чи можна буде обігнати на гальмуванні тому, що в більшості поворотів потрібно лише тиснути на гальма перед тим, як проходити поворот з достатнім запасом швидкості.

Можна спробувати обганяти на прямій перед шиканою Bus Stop сліп-стрімом та з використанням бустера push-to-pass. Проблема в тому, що нам потрібна технологія, яка б не дозволяла хлопцю попереду скористатись власним бустером і усе б закінчувалось нічим. Щось на зразок системи DRS у Формулі 1.”

На запитання, чи зчеплення з трасою в поворотах зараз достатнє для проходу їх пліч-о-пліч, Пауер відповів: “Це не проблема. Складно буде наблизитись достатньо, щоб це зробити.

Це приблизно те саме, що зробити коло у Формулі 3 під допінгом. Педаль газу завжди або в підлозі, або повністю відпущена”.

24 гонщики, які брали участь в тестах, потрапили під дощ після обіду і Пауер прокоментував: “Я зробив багато кіл по мокрій трасі тому, що нам було потрібно це зробити. І дуже велика розбіжність в колах між просто вологою та мокрою трасою — секунд 15. Це дуже вражає!”

Дейлі та новачок Стоунмен вражають

Пауер зовсім трохи випередив переможця етапу в Айові Джозефа Ньюгардена і обоє вони “привезли” 0.3 секунди Себастьяну Бурде з KVSH Racing.

Конор Дейлі став найкращим серед клієнтів Honda і проїхав коло більш, ніж на півсекунди повільніше за Вілла Пауера та на 0.1 секунди швидше за найкращого з гонщиків Andretti Autosport Александра Россі.

Три інші гонщики команди Майкла Андретті ділили свої машини з гонщиками команди з Indy Lights Діном Стоунменом, Шелбі Блекстоком та Делтоном Келлетом. З цієї трійці найшвидшим став Стоунмен, який випередив своїх партнерів по команді на 1.6 секунди. Також він став на пів-секунди швидшим за ще одного гонщика з Indy Lights — Еда Джонса, який брав участь в тестах у складі команди Rahal Letterman Lanigan Racing на машині Грема Рейхола.