Пажно виборов поул в Айові

Лідер чемпіонату Сімон Пажно виграв п’яту кваліфікацію в сезоні, посівши поул на овалі в Айові, тоді як кращий з гонщиків Honda був лише дев’ятим.

Французький гонщик краще всіх упорався з коротким овальним треком, показавши сеердню швидкість на колі 185,855 миль/год.

Ця поул-позиція стала 500-ю для команди Penske, якщо рахувати всі серії, у яких воан брала участь за всю свою історію.

Найближчим переслідувачем Пажно був Джозеф Ньюгарден з Ed Carpenter Racing, котрий показав середню швидкість на 0,2 миль/год менше.

Еліо Кастроневес з Penske посів третє місце, випередивши Макса Чілтона з Chip Ganassi Racing, для якого четверте стартове місце стало найкращим у дебютному сезоні.

На третьому рядку розташувались два товариша Чілтона по команді – Чарлі Кімболл і Тоні Канаан.

Ед Карпентер розташувався на сьомому місці, поряд з іще одним гонщиком Penske Віллом Пауером.

Лише дев’ятим став кращий представник Honda Михайло Альошин з Schmidt Peterson Motorsport. Позаду нього опинився діючий чемпіон серії Скотт Діксон. Новозеландець міг виступити й краще, який мало не розвернувся у четвертому поворті на підготовчому колі, через що втратив швидкість.

Команду Andretti Autosport, представники якої перемагали в Айові останні шість разів, на цей раз спіткала невдача – всі її чотири гонщики посіли місця х 15-го по 20-те.

Розбіг швидкостей на короткійтрасі між лідером та останнім гонщиком у таблиці становив 10 миль/год.