24 години Ле-Мана: Porsche №2 прагне на подіум

За чотири години до фінішу гонку очолює екіпаж Porsche минулорічного переможця Ніла Яні. Другий Porsche щосили намагається повернутися до топ-3.

24 години Ле-Мана: дві Toyota лідирують після двох годин гонки

24 години Ле-Мана: Toyota продовжує лідирувати після 4 годин гонки

24 години Ле-Мана, 6 годин: Porsche суттєво наблизилась до Toyota

24 години Ле-Мана: Toyota в ночі втратила дві машини, Porshe лідирує

Уночі вперше на трасі з’явився автомобіль безпеки, що було пов’язано із вильотом Олів’є Пла. Ще до проблем у Toyota розвернуло Porsсhe №1, але без наслідків. Повертаючись у бокси Ніл Яні також зрізав поворот.

 

У жахливу аварію у шикані Dunlop потрапив Manor №25 Сімона Труммера. Вилетів із траси і словацький екіпаж Ligier №49. Це сталося у повороті Pont.

 

 За межами траси також встигли побувати екіпажі, Rebellion №31, Ligier №34, Corvette №50, Oreca №№ 28, 40, 22, Aston Martin №90, Ferrari №83. 

 

Після насиченою подіями ночі ранок у Ле-Мані пройшов досить спокійно. Ті екіпажі, що залишились на трасі, здавалось, сконцентрувались на тому, щоб без пригод доїхати до фінішу.

Втім, у декого й з цим спостерігались проблеми. Можливо, недільний ранок сам по собі не дуже сприяє великій концентрації і кілька гонщиків це підтвердили, розвернувшись у доволі невинних ситуаціях.

Майстер-клас із розворотів продемонстрували боліди Ligier класу LMP2 – спочатку це зробив Марк Паттерсон з Algarve Pro Racing...

 

... а за кілька хвилин урок закріпив інший Ligier – з команди United Autosports.

 

На початку 19-ї години до боксів заїхав Тома Лоран на №38 Jackie Chan DC ORECA, який займав другу позицію в абсолюті й першу у класі LMP2.

За кілька хвилин у боксах опинився №31 Rebellion ORECA, який на той час займав п’яте місце в абсолюті, але цей пі-стоп був вимушений – на машині виникли проблеми з гальмами, і механіки витратили багато часу, доки їх вирішували. Це відкинуло екіпаж Ніколя Проста, Бруно Сенни та Жюльєна Каналя за межі топ-10.

Єдиний екіпаж Manor, який залишився на трасі, отримав штраф від стюардів – ті роздивились, що машина під номером 24 пришвидшилась у зоні дії жовтих прапорів, і покарали гонщиків п’ятьма секундами штрафу. Екіпаж відбув штраф під час планового піт-стопу й залишився на своєму шостому місці.

У найвищому класі LMP1 19-та та 20-та години гонки відбулись без втрат – на трасі так само залишились три машини, дві Porsche, та одна Toyota. Перший екіпаж німецької команди упевнено лідирує, а японці – так же впевнено займають 13-те місце.

Привертає увагу другий екіпаж Porsche, який веде несамовиту боротьбу за потрапляння на подіум в абсолюті – Брендон Хартлі за дві години зміг піднятися з дев’ятого місця на п’яте, і має чотири години, щоб випередити №35 Alpine, та ліквідувати одне коло відставання від #13 Oreca команди Vaillante Rebellion, який їде третім.

Чи вдасться №2 Porsche це зробити – саме це і є головною інтригою на найближчі чотири години, що залишилися до фінішу.

Але, навіть якщо це вдасться, і на подіумі опиняться два екіпажі Porsche, одна сходинка подіуму в абсолюті, майже на 100% буде належати представникам LMP2 – і це дійсно історична подія, оскільки за весь час існування цього класу (з 2004 року) жодного разу він не був на подіумі в абсолюті. Сьогодні на наших очах коїться історія.

Положення за чотири години до фінішу

1 1 Porsche LMP Team Neel JANI André LOTTERER Nick TANDY Porsche 919 Hybrid M LMP1 H   Classified 316 20:01'36.940   3 3'18.805 246.8
2 38 Jackie Chan DC Racing Ho-Pin TUNG Thomas LAURENT Oliver JARVIS Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 303 20:04'26.150 13 Laps 13 Laps 227 3'28.632 235.2
3 13 Vaillante Rebellion Nelson PIQUET JR David HEINEMEIER HANSSON Mathias BECHE Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 301 20:02'59.472 15 Laps 2 Laps 244 3'28.785 235.0
4 35 Signatech Alpine Matmut Nelson PANCIATICI Pierre RAGUES André NEGRÃO Alpine A470 - Gibson D LMP2     Classified 300 20:02'20.011 16 Laps 1 Laps 257 3'30.551 233.0
5 37 Jackie Chan DC Racing David CHENG Tristan GOMMENDY Alex BRUNDLE Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 300 20:04'53.026 16 Laps 2'33.015 243 3'29.418 234.3
6 2 Porsche LMP Team Timo BERNHARD Earl BAMBER Brendon HARTLEY Porsche 919 Hybrid M LMP1 H   Classified 300 20:04'59.529 16 Laps 6.503 85 3'19.782 245.6
7 32 United Autosports Will OWEN Hugo DE SADELEER Filipe ALBUQUERQUE Ligier JSP217 - Gibson D LMP2     Classified 298 20:01'32.355 18 Laps 2 Laps 4 3'31.678 231.8
8 24 CEFC Manor TRS Racing Tor GRAVES Jonathan HIRSCHI Jean-Eric VERGNE Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 298 20:02'52.807 18 Laps 1'20.452 248 3'28.873 234.9
9 40 Graff James ALLEN Franck MATELLI Richard BRADLEY Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 298 20:04'32.117 18 Laps 1'39.310 4 3'30.485 233.1
10 23 Panis Barthez Competition Fabien BARTHEZ Timothé BURET Nathanaël BERTHON Ligier JSP217 - Gibson M LMP2     Classified 294 20:05'08.615 22 Laps 4 Laps 266 3'33.049 230.3
11 47 Cetilar Villorba Corse Roberto LACORTE Giorgio SERNAGIOTTO Andrea BELICCHI Dallara P217 - Gibson D LMP2     Classified 292 20:03'29.817 24 Laps 2 Laps 204 3'32.606 230.8
12 8 Toyota Gazoo Racing Sébastien BUEMI Anthony DAVIDSON Kazuki NAKAJIMA Toyota TS050 - Hybrid M LMP1 H   Classified 290 20:02'46.911 26 Laps 2 Laps 281 3'18.832 246.8
13 34 Tockwith Motorsports Nigel MOORE Philip HANSON Karun CHANDHOK Ligier JSP217 - Gibson D LMP2     Classified 290 20:03'29.006 26 Laps 42.095 40 3'33.875 229.4
14 36 Signatech Alpine Matmut Romain DUMAS Gustavo MENEZES Matthew RAO Alpine A470 - Gibson D LMP2     Classified 287 20:01'49.347 29 Laps 3 Laps 229 3'30.060 233.6
15 17 Idec Sport Racing Patrice LAFARGUE Paul LAFARGUE David ZOLLINGER Ligier JSP217 - Gibson M LMP2     Classified 284 20:04'13.837 32 Laps 3 Laps 15 3'37.781 225.3
16 29 Racing Team Nederland Jan LAMMERS Frits VAN EERD Rubens BARRICHELLO Dallara P217 - Gibson D LMP2     Classified 282 20:02'11.286 34 Laps 2 Laps 210 3'34.998 228.2
17 33 Eurasia Motorsport Jacques NICOLET Pierre NICOLET Erik MARIS Ligier JSP217 - Gibson D LMP2     Classified 282 20:04'37.422 34 Laps 2'26.136 5 3'36.750 226.4
18 21 Dragonspeed - 10 Star Henrik HEDMAN Ben HANLEY Felix ROSENQVIST Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 281 20:02'33.395 35 Laps 1 Laps 227 3'30.336 233.3
19 63 Corvette Racing - GM Jan MAGNUSSEN Antonio GARCIA Jordan TAYLOR Chevrolet Corvette C7.R M LMGTE Pro   Classified 281 20:04'43.090 35 Laps 2'09.695 213 3'51.156 212.3
20 97 Aston Martin Racing Darren TURNER Jonathan ADAM Daniel SERRA Aston Martin Vantage D LMGTE Pro   Classified 281 20:05'05.354 35 Laps 22.264 224 3'50.950 212.4
21 91 Porsche GT Team Richard LIETZ Frédéric MAKOWIECKI Patrick PILET Porsche 911 RSR M LMGTE Pro   Classified 280 20:01'28.677 36 Laps 1 Laps 241 3'51.549 211.9
22 67 Ford Chip Ganassi Team UK Andy PRIAULX Harry TINCKNELL Luis Felipe DERANI Ford GT M LMGTE Pro   Classified 280 20:02'11.963 36 Laps 43.286 224 3'51.438 212.0
23 71 AF Corse Davide RIGON Sam BIRD Miguel MOLINA Ferrari 488 GTE M LMGTE Pro   Classified 280 20:03'12.063 36 Laps 1'00.100 220 3'51.846 211.6
24 68 Ford Chip Ganassi Team USA Joey HAND Dirk MÜLLER Tony KANAAN Ford GT M LMGTE Pro   Classified 280 20:04'39.858 36 Laps 1'27.795 256 3'51.640 211.8
25 69 Ford Chip Ganassi Team USA Ryan BRISCOE Richard WESTBROOK Scott DIXON Ford GT M LMGTE Pro   Classified 279 20:01'14.444 37 Laps 1 Laps 89 3'51.733 211.7
26 31 Vaillante Rebellion Nicolas PROST Julien CANAL Bruno SENNA Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 277 20:04'52.212 39 Laps 2 Laps 225 3'29.072 234.7
27 64 Corvette Racing - GM Oliver GAVIN Tommy MILNER Marcel FÄSSLER Chevrolet Corvette C7.R M LMGTE Pro   Classified 275 20:01'33.980 41 Laps 2 Laps 215 3'51.510 211.9
28 84 JMW Motorsport Robert SMITH Will STEVENS Dries VANTHOOR Ferrari 488 GTE M LMGTE Am   Classified 275 20:03'34.422 41 Laps 2'00.442 124 3'54.461 209.3
29 95 Aston Martin Racing Nicki THIIM Marco SØRENSEN Richie STANAWAY Aston Martin Vantage D LMGTE Pro   Classified 275 20:04'25.628 41 Laps 51.206 88 3'51.276 212.1
30 27 SMP Racing Mikhail ALESHIN Sergey SIROTKIN Victor SHAITAR Dallara P217 - Gibson D LMP2     Classified 275 20:04'59.523 41 Laps 33.895 183 3'29.641 234.0
31 55 Spirit of Race Duncan CAMERON Aaron SCOTT Marco CIOCI Ferrari 488 GTE M LMGTE Am   Classified 274 20:02'48.695 42 Laps 1 Laps 214 3'53.944 209.7
32 66 Ford Chip Ganassi Team UK Stefan MÜCKE Olivier PLA Billy JOHNSON Ford GT M LMGTE Pro   Classified 273 20:02'16.837 43 Laps 1 Laps 30 3'51.828 211.6
33 62 Scuderia Corsa Cooper MACNEIL William SWEEDLER Townsend BELL Ferrari 488 GTE M LMGTE Am   Classified 273 20:02'33.157 43 Laps 16.320 214 3'55.010 208.8
34 99 Beechdean AMR Andrew HOWARD Ross GUNN Oliver BRYANT Aston Martin Vantage D LMGTE Am   Classified 273 20:04'21.424 43 Laps 1'48.267 191 3'53.797 209.9
35 61 Clearwater Racing Weng Sun MOK Keita SAWA Matt GRIFFIN Ferrari 488 GTE M LMGTE Am   Classified 272 20:01'47.154 44 Laps 1 Laps 56 3'54.977 208.8
36 77 Dempsey - Proton Racing Christian RIED Matteo CAIROLI Marvin DIENST Porsche 911 RSR 991 D LMGTE Am   Classified 272 20:03'53.293 44 Laps 2'06.139 213 3'55.191 208.6
37 93 Proton Competition Patrick LONG Abdulaziz AL FAISAL Michael HEDLUND Porsche 911 RSR 991 D LMGTE Am   Classified 271 20:01'31.660 45 Laps 1 Laps 205 3'58.089 206.1
38 90 TF Sport Salih YOLUC Euan HANKEY Rob BELL   Aston Martin Vantage D LMGTE Am   Classified 271 20:02'02.582 45 Laps 30.922 211 3'53.320 210.3
39 98 Aston Martin Racing Paul DALLA LANA Pedro LAMY Mathias LAUDA Aston Martin Vantage D LMGTE Am   Classified 271 20:02'25.655 45 Laps 23.073 250 3'53.684 210.0
40 65 Scuderia Corsa Christina NIELSEN Alessandro BALZAN Bret CURTIS Ferrari 488 GTE M LMGTE Am   Classified 270 20:00'18.725 46 Laps 1 Laps 217 3'54.843 208.9
41 86 Gulf Racing UK Michael WAINWRIGHT Benjamin BARKER Nicholas FOSTER Porsche 911 RSR (2016) D LMGTE Am   Classified 270 20:01'35.936 46 Laps 1'17.211 184 3'57.456 206.6
42 54 Spirit of Race Thomas FLOHR Francesco CASTELLACCI Olivier BERETTA Ferrari 488 GTE M LMGTE Am   Classified 269 20:01'20.116 47 Laps 1 Laps 143 3'56.298 207.6
43 60 Clearwater Racing Richard WEE Hiroki KATOH Alvaro PARENTE Ferrari 488 GTE M LMGTE Am   Classified 269 20:01'34.496 47 Laps 14.380 150 3'54.089 209.6
44 45 Algarve Pro Racing Mark PATTERSON Matthew MCMURRY Vincent CAPILLAIRE Ligier JSP217 - Gibson D LMP2     Classified 269 20:01'45.596 47 Laps 11.100 197 3'32.524 230.9
45 39 Graff Enzo GUIBBERT Eric TROUILLET James WINSLOW Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 268 20:01'53.331 48 Laps 1 Laps 233 3'29.210 234.5
46 22 G-Drive Racing Memo ROJAS Ryo HIRAKAWA Jose GUTIERREZ Oreca 07 - Gibson D LMP2     Classified 267 20:04'15.982 49 Laps 1 Laps 227 3'31.721 231.7
47 83 DH Racing Tracy KROHN Niclas JÖNSSON Andrea BERTOLINI Ferrari 488 GTE M LMGTE Am   Classified 264 20:04'16.464 52 Laps 3 Laps 86 3'55.058 208.7
48 51 AF Corse James CALADO Alessandro PIER GUIDI Michele RUGOLO Ferrari 488 GTE M LMGTE Pro   Classified 261 20:00'51.492 55 Laps 3 Laps 213 3'51.422 212.0
49 50 Larbre Competition Fernando REES Romain BRANDELA Christian PHILIPPON Chevrolet Corvette C7.R M LMGTE Am   Classified 253 20:00'49.014 63 Laps 8 Laps 4 3'53.857 209.8
50 49 Arc Bratislava Miroslav KONOPKA Konstantin CALKO Rik BREUKERS Ligier JSP217 - Gibson D LMP2     Classified 253 20:03'25.007 63 Laps 2'35.993 167 3'33.096 230.2
51 43 Keating Motorsports Ben KEATING Jeroen BLEEKEMOLEN Ricky TAYLOR Riley MK30 - GIBSON M LMP2     Classified 253 20:04'27.027 63 Laps 1'02.020 175 3'37.434 225.7
52 28 TDS Racing François PERRODO Matthieu VAXIVIERE Emmanuel COLLARD Oreca 07 - Gibson D LMP2     Retired 213 14:37'16.976 103 Laps 40 Laps 158 3'31.517 232.0
53 92 Porsche GT Team Michael CHRISTENSEN Kevin ESTRE Dirk WERNER Porsche 911 RSR M LMGTE Pro   Retired 179 12:57'03.073 137 Laps 34 Laps 156 3'51.699 211.8
54 9 Toyota Gazoo Racing Nicolas LAPIERRE Yuji KUNIMOTO Jose Maria LOPEZ Toyota TS050 - Hybrid M LMP1 H   Retired 160 10:10'31.921 156 Laps 19 Laps 75 3'19.321 246.2
55 7 Toyota Gazoo Racing Mike CONWAY Kamui KOBAYASHI Stéphane SARRAZIN Toyota TS050 - Hybrid M LMP1 H   Retired 154 9:43'04.379 162 Laps 6 Laps 3 3'18.694 246.9
56 25 CEFC Manor TRS Racing Roberto GONZALEZ Simon TRUMMER Vitaly PETROV Oreca 07 - Gibson D LMP2     Retired 152 10:10'31.428 164 Laps 2 Laps 106 3'29.143 234.6
57 82 Risi Competizione Toni VILANDER Giancarlo FISICHELLA Pierre KAFFER Ferrari 488 GTE M LMGTE Pro   Retired 72 4:58'37.414 244 Laps 80 Laps 38 3'52.298 211.2
58 26 G-Drive Racing Roman RUSINOV Pierre THIRIET Alex LYNN Oreca 07 - Gibson D LMP2     Retired 20 1:28'18.463 296 Laps 52 Laps 3 3'31.213 232.3
59 88 Proton Competition Klaus BACHLER Stéphane LEMERET Khaled AL QUBAISI Porsche 911 RSR 991 D LMGTE Am   Retired 18 1:18'07.557 298 Laps 2 Laps 13 4'01.338 203.3
60 4 Bykolles Racing Team Oliver WEBB Dominik KRAIHAMER Marco BONANOMI Enso CLM P1/01 - Nismo M LMP1     Retired 7 29'52.736 309 Laps 11 Laps 4 3'25.919 238.3
Написати коментар
Показати коментарі
Про цю статтю
Серія Ле-Ман , WEC
Подія 24 години Ле-Мана
Суб-подія Гонка, неділя
Трек Le Mans
Тип статті Репортаж з гонки