Роки не жаліють нікого: на подіумі в Ассені Маркес вперше був найстаршим

Автор: Germán Garcia Casanova
Співавтор: Carlos Guil Iglesias
Переклав: Марія Галата
7 лип. 2018 р., 13:30

Протягом всієї своєї кар’єри у Великих призах Марк Маркес піднімався на подіум 108 разів, чим побив усі попередні рекорди. Проте минулої неділі вперше у житті на подіумі MotoGP він був найстаршим.

Марк Маркес, Repsol Honda Team, Алекс Рінс, Team Suzuki MotoGP
Марк Маркес, Repsol Honda Team
Марк Маркес, Repsol Honda Team, Маверік Віньялес, Yamaha Factory Racing
Подіум: Марк Маркес, Repsol Honda Team

На подіум MotoGP на Гран Прі Нідерландів піднялись три молодих гонщики – 25-річний Маркес став переможцем, а два 22-річних гонщики Алекс Рінс і Маверік Віньялес посіли друге та третє місця відповідно. Хоча це був не наймолодший подіум в історії MotoGP -  у 2016 році, знову ж таки в Ассені, перемогу у 21 рік здобув Джек Міллер, а друге та третє місця посіли Маркес і Скотт Реддінг, яким на той час було 23 роки.

Дивну річ відзначив Начо Гонсалес у своєму Twitter – він написав, що пілот Honda був найстаршим на подіумі у неділю в Ассені, чого не було ніколи раніше в усіх 108 раніше здобутих подіумах: 14 у класі 125 куб. см, 25 у Moto2 та 69 у прем'єр-класі.

Досі в усіх рекордах, встановлених Маркесом, він завжди був наймолодшим, тому цей факт можна вважати дуже цікавим. Просто навести кілька прикладів: у 2013 році у віці 20 років і 63 дні він став наймолодшим гонщиком, який виграв гонку MotoGP. У тому ж році він був наймолодшим із тих, кому вдавалось виграти чотири поспіль гонки. Крім того, Марк став наймолодшим чемпіоном світу в історії Великих призів.

У 2014 році він став переможцем 13 Гран Прі протягом одного сезону, десять із яких він виграв поспіль. І, звичайно, він також був наймолодшим гонщиком, який зміг все це зробити.

У 2016 році він став наймолодшим триразовим чемпіоном світу, а наступного року наймолодшим гонщиком, хто здобув чотири титули.

Проте час минає, з’являються молоді гонщики, речі змінюються. Після того як 107 разів, коли він піднімався на подіум разом з іншими двома, у більшості випадків обидва суперники поруч із ним або, принаймні, один пілот був старший за нього. Минулої неділі в Ассені Маркес був найстаршим у топ-3. Так, роки не жаліють нікого.

Старт Лоренсо в Ассен - найкращий в історії MotoGP?