Аналіз: Маркес бореться сам проти себе

Статистичні дані підтверджують слушність захисного підходу, яким Марк Маркес користується цього року у MotoGP, перемагаючи із комфортом, незважаючи на меншу ніж будь-коли кількість перемог.

Як він вже визнавав кілька разів, іспанець знаходиться у конфлікті із самим собою кожного разу, коли виїжджає на трасу.

Одна частина його, яка завжди згадувалась разом із його ім’ям і зробила його наймолодшим чемпіоном MotoGP у 2013 році, зіткнулась із його новою частиною особистості, набагато раціональнішою, що з’явилася після подій минулорічного чемпіонату, коли він наприкінці сезону не міг навіть сподіватися на титул.

Поки що друга частина вигравала, хоча перша нагадувала про себе час від часу, як, наприклад, у Сільверстоуні, де він втратив шанс піднятися на подіум після спроби посісти друге місце у боротьбі із Келом Кратчлоу, коли вже обійшов Валентино Россі, свого головного суперника у чемпіонаті.

«Той старий Марк знову повернувся на останніх колах, і я посів четверте місце. Люди сказали мені: «Навіщо так ризикувати, ти втратив кілька очок», - сказав в інтерв'ю motogp.com Маркес.

«Що сталося б у випадку, якби я посів друге місце? Марк став би королем, бо ризикнувши, здобув багато очок», - додає гонщик із Сервера (Л’єйда), який більшу частину часу залишається переконаним у тому, що у нинішній ситуації найкраща стратегія полягає у спробі здобути якомога більше очок.

І статистика підтверджує його слушність.

Перед 14-им етапом чемпіонату, якій відбудеться цього вікенду в Арагоні, Маркес очолює турнірну таблицю, випереджаючи свого найближчого суперника Россі на 43 очки, і це не зважаючи на не дуже привабливі результати, із якими він дістався вищої позиції.

У 2016 році Маркес став гонщиком із найбільшою кількістю перемог (трьома), хоча це його найгірший результат за часи перебування у MotoGP.

На тому самому етапі, але у 2013 році, коли він дебютував у прем’єр-класі, він виграв п'ять гонок, вже не кажучи про 11, які він виграв у 2014 році.

Навіть у минулому році, який став його найгіршим сезоном, він мав на одну перемогу більше перед Арагоном, хоча одночасно із цим мав чотири фініши із нулями, у той час як цього сезону не має жодного сходу.

Це звернення до філософії дзен стало ключем до успіху гонщика Honda, і дозволило зробити менше, ніж у будь-кого помилок.

Нестабільність чемпіонату, яка стала наслідком появи Michelin і нової електроніки, застигла майже всіх зненацька, і Маркес найкраще за інших пристосувався до нових умов.

«Можливо, я не найсильніший, але ми стали найкращими в усіх ситуаціях. В кінці чемпіонату найбільш важливою виявилась послідовність», - додає Маркес, якому доведеться боротися із собою ще раз у Моторленді.

Але його мета зрозуміла: «Врешті-решт, ми маємо один пріоритет, і це чемпіонат. А задля чемпіонату набагато краще піти іншим шляхом в деяких гонках».