Аналіз: Лоренсо у Ducati – підсумки півріччя

Після першої половини сезону MotoGP 2017 року перехід Хорхе Лоренсо до Ducati не можна вважати ані явним успіхом, ані суцільною невдачею. Але наскільки він буде успішним у порівнянні з іншими гонщиками, які спробували щастя з італійською маркою?

По-перше, для початку швидко переглянемо цифри: дев'ять гонок позаду, а Лоренсо посідає дев'яте місце у турнірній таблиці із 65-ма очками, що більше ніж вдвічі загальної кількості очок лідера чемпіонату Марка Маркеса та на 58 очок менше за товариша по команді Андреа Довіціозо.

Лоренсо лише раз фінішував на подіумі, коли здобув третє місце у Хересі, хоча за цей час він отримав свій найгірший результат за усі часи перебування у прем’єр-класі - 15-те місце в Ассені. Одного разу йому вдалося кваліфікуватися на першому ряду стартової решітки (друге місце у Барселоні), однак раніше він жодного разу не опускався на 21-ше місце, з якого він стартував знову ж таки в Ассені.

Його середня фінішна позиція дорівнює 8,4 (проти 4 у Довіціозо), а середня позиція на старті – 11,8 (проти 9,2 у Довіціозо).

Якщо необхідно обирати слово задля опису всього, перерахованого вище, ним, ймовірно, буде «суперечливо», хоча спадів було помітно більше, ніж піків.

З моменту, коли Ducati приєднався до MotoGP у 2003 році, виробник із Борго Панігале мав у своїй заводській команді 12 штатних гонщиків. Цікаво, що Лоренсо посідає впевнене місце у середині, якщо порівняти їхні результати перших дев'яти гонок на Desmosedi.

Кел Кратчлоу 2014 28 0 0 6 14

Зрозуміла річ, що перед порівнянням слід зазначити, що конкурентоспроможність Ducati протягом багатьох років значно відрізнялася - зенітом став 2007 рік, у якому Кейсі Стоунер здобув титулу чемпіона світу. Того року австралієць завершив перше півріччя зі 185 очками, здобувши п'ять перемог та сім подіумів у дев'яти гонках. Брати до уваги цей успіх навряд чи буде слушним для Лоренсо.

З іншої сторони, період із 2011 по 2013 роки відзначився найгіршими результатами Ducati, саме тому досягнення Валентино Россі та Андреа Довіціозо у роки їхніх дебютів з італійським виробником виглядають більш вражаючими, якщо порівнювати прототипи, на яких їм довелося їздити, з тим, яким зараз керує Лоренсо.

Мабуть, за краще буде порівняти іспанця з Андреа Янноне, чий Ducati 2015 року був більш конкурентоспроможним, ніж у попередні роки, хоча одночасно був не співставним із прототипом часів Стоунера.

З огляду на диявольську для Янноне першу половину цьогорічного сезону зі Suzuki, майже не можливо уявити, що у першій половині 2015 року італієць був зразком стабільності - тоді він здобув два подіуми і жодного разу не фінішував гірше шостого місця, чого було достатньо, щоб бути у середині сезону перед літньою перервою кращим позаду двох Yamaha Валентино Россі та Лоренсо у турнірній таблиці.

Однак для Лоренсо існують дві пом’якшувальні обставини. Перша полягає у тому, що Янноне провів два попередні роки у команді Pramac на супутниковому Ducati, крім того, він не витратив багато років на відшліфовування свого стилю їзди на мотоциклі єдиного виробника, як це було з Лоренсо у Yamaha.

Друга - те, що боротьба у MotoGP стала набагато жорскішою, ніж це було два роки тому. У поганий день Янноне міг розраховувати на фініш не нижче шостого місця, у той час як зараз конкурентоспроможність провідних супутникових гонщиків – серед яких не останнє місце посідає Даніло Петруччі з сателітної Pramac - така, що ненайкраща гонка може легко призвести до місця поза топ-10.

З цієї причини важко робити зіставлення, що відповідатимуть дійсності, і, звичайно, Лоренсо має трохи кращу статистику, ніж такі зіркові гонщики, як Карлос Чека та Сете Жібернау, розквіт кар'єри який був вже позаду, коли вони прийшли до Ducati.

Так само, як у іншому положенні були Нікі Хейден та Марко Меланді, які підписували контракт, розуміючи, що стануть у команді надійним другим номером для Стоунера, а не новою повноправною зіркою з високооплачуваним контрактом. 2014 рік був для Кела Кратчлоу жахливим, тому його теж дуже важко використовувати для порівняння.

Єдине, що цілком зрозуміло - пристосування Лоренсо до Ducati зайняло більше часу, ніж він сам хотів би, і статистика першого півріччя не дуже приємна навіть для читання, особливо коли Довіціозо на іншій половині гаража став дійсним претендентом на титул.

Але той факт, що Лоренсо вдалося досягти певної стабільності у чотирьох гонках від Хереса до Барселони – до того ж він навіть насолодився хоча і нетривалим, але все ж таки лідерством у двох із них – безумовно, є обнадійливим знаком. Все це повинно забезпечити міцну основу для отримання стабільних результатів у Брно та наступних гонках.

Зараз, коли очікування стали менш вимогливими, ще кілька подіумів, кілька стартів із першого ряду та окремі моменти лідерства у гонках у поєднанні з меншою кількістю безвісних вікендів у другій половині року, ймовірно, буде достатнім задля того, щоб 2017 рік став успішним для іспанця в очах більшості спостерігачів.