Співавтор: Дмитро Левчук
23 трав. 2016 р., 12:04

Якщо ви пропустили цей гоночний вікенд, ми підготували для вас найцікавіші події минулих вихідних.

Хорхе Лоренсо, Yamaha Factory Racing, Валентино Россі, Yamaha Factory Racing та Марк Маркес, Repsol
Подіум: переможець гонки Хорхе Лоренсо, Yamaha Factory Racing, друге місце Марк Маркес, Repsol Honda
Пол Еспаргаро, Tech 3 Yamaha аварія
Туалет з фотографією Марка Маркеса та Хорхе Лоренсо
Жахлива аварія Спенсера Пігота, Rahal Letterman Lanigan Racing Honda
Наслідки пожежі на машині Хейдена Паддона та Джона Кеннарда, Hyundai i20 WRC, Hyundai Motorsport
Полум'я не зачепило Отта Тянака та Райго Молдера, DMACK World Rally Team

MotoGP– Россі без очок і захоплива дуель іспанців

На своєму домашньому етапі Валентино Россі мав усі шанси надолужити втрачене у попередніх Гран Прі. Італієць не брав участі у першій практиці, а після другої, яку завершив на шостому місці, пожалівся на баланс байку і нестачу часу для усунення проблем зі зчепленням. Під час третьої практики з траси вилетів і зламав ліву ключицю Тіто Рабат.

37-річний гонщик Yamaha виграв кваліфікацію за рахунок сліп-стриму позаду Віньялеса, тоді як його напарник завершив сесію лише п’ятим. Вперше з 2008 року в Італії Россі розпочав гонку з поула, але виграти італійцю не судилося. Після програного старту вже на восьмому колі у нього відмовив двигун. Лоренсо і Маркес наприкінці гонки влаштували захопливу дуель, переможцем з якої на останніх метрах дистанції вийшов Хорхе.

Indianapolis 500– перший поул Хінчкліффа

Не оминули аварії і пілотів сотих перегонів Indy 500. Гоночний вікенд в Індіанаполісі розпочався ще минулого понеділка. У вівторок несприятлива погода змусила організаторів відмінили другу практику. А в середу в аварію потрапив Спенсер Пігот, який пропустив заїзди в четвер. «Швидку п’ятницю» з результатом більше, ніж 232 милі/год виграли Пауер і Ньюгарден, а от екс-пілот Формули 1 Макс Чілтон потрапив у схожу з Піготом аварію, і як Спенсер залишився неушкодженим.

Найцікавіше почалося в суботу. В дев’ятку найкращих так і не потрапив минулорічний переможець Хуан Пабло Монтойя, який в неділю показав ще гірші результати. Обидві кваліфікації виграв Джеймс Хінчкліфф, що дуже вражає, оскільки минулого року канадець ледь не загинув на цій трасі. Лідер чемпіонату кваліфікувався лише восьмим.

Молодші моносерії – жахливі аварії

В ці вихідні перегони також завітали до Спа і Шпільберга. Ці траси приймали декілька формул молодших класів. І в трьох з них сталися аварії. Найжахливіша з них відбулась в Австрії під час заїздів європейської Формули 3. Під час першої гонки Райан Твітер зупинився на трасі і його не помітив Жи Кон Лі, який налетів на Райана і злетів на декілька метрів – у китайця численні переломи п’яти і тріщини в чотирьох хребцях хребта, хоча його життю нічого не загрожу, у Твітера лише незначні забиття. Трохи пізніше в Бельгії на виході з EauRoug взлетів Микита Злобін, який залишився неушкоджений. Варто також згадати зіткнення Роя Ніссані з Джонні Чекотто у Формулі 3.5. Останній провіз на собі Роя, допоки обидва не зіштовхнулись з відбійником.

WRC – Пожежа Паддона

Новозеландець приїхав в Португалію, посідаючи друге місце в особистому заліку, але в гонці трапилася катастрофа. Незначна помилка на розритій трасі призвела до серйозних наслідків – його Hyundai i20 WRC згорів вщерть. Гонку ж виграв Кріс Мік, що не виступав три місяці, а Себастьян Ож'є, незважаючи "лише" не третє місце, зміцнив свою лідируючу позицію в чемпіонаті.

DTM – третя перемога Глока

Цими вихідними колишній гонщик Формули 1 Тімо Глок здобув свою третю перемогу в кар’єрі пілота DTM. Суботню гонку, яку з поул-позішн виграв Марко Віттманн, Тімо завершив у кроці від подіуму. Проте, вже в неділю йому пощастило більше. В кваліфікації німець поступився лише Джеймі Гріну та Алексу Феліксу да Кошті, яких і обігнав на перших двох колах, очолив і довів гонку до переможного завершення. Без зіткнень не обійшлось в обох гонках.