Брівіо: Мета Suzuki – вигравати з Янноне

Автор: Марія Галата
21 лист. 2016 р., 19:06

Команда Suzuki повністю оновила свій склад у новому сезоні. Результати останніх вікендів та перших міжсезонніх тестів одного із гонщиків Андреа Янноне на думку Давіде Брівіо дозволяють реалізувати поставлену високу мету на наступний рік.

Алекс Рінс, Team Suzuki MotoGP, Кел Кратчлоу, Team LCR Honda

Влітку Ducati відмовили Андреа Янноне, вирішивши залишити товаришем по команді свого нового фаворита Хорхе Лоренсо іншого Андреа – Довіціозо. Спочатку Маніяк був розгубленим і розчарованим таким рішенням керівництва своєї стайні, але після підписання контракту із Suzuki почав із надією будувати плани на майбутнє.

Не дивлячись на важкий і невдалий початок сезону 2016 року, йому вдалося здобути перемогу для червоних в Австрії. На жаль, італієць отримав серйозну травму спини на першому тренуванні Гран Прі Сан-Маріно, через яку пропустив чотири наступних вікенди.

Перший після повернення до змагань Гран Прі завершився для Янноне падінням і фінішем без очок, маючи всі шанси дістатися подіуму.

Останню гонку із Ducati в Валенсії він завершив третім – цей результат став гідним завершенням кар’єри із італійським виробником і надав гонщику ту впевненість у своїх силах, якої йому бракувало раніше цього року.

У 2016 році будинок Хамамацу здобув із Віньялесом три подіуми – одну перемогу та два третіх місця – мав шанси здобути ще кілька і був на рівні із найшвидшими й найкращими протягом сезону. Також значно покращилися результати другого гонщика команди Алейша Еспаргаро, котрий боровся із товаришем по команді і кілька разів був попереду або дуже близько до Віньялеса, а найкращим результатом сезону стало четверте місце Еспаргаро на Гран Прі Японії.

У своєму інтерв’ю Speedweek.com Давіде Брівіо розповів про плани команди щодо наступного сезону і нового гонщика і відзначив, що вони були впевнені у слушності свого вибору, адже саме якості Янноне боротися зі перемогу та за подіум дозволять їм дістатися мети на наступний сезон – боротися на рівних із топовими командами суперників і посідати місця у Топ-3.

«Ми багато очікуємо від Янноне, - сказав Брівіо. - З ним ми хочемо продовжувати роботу, яку зробили цього року. Нашою метою було наблизитися до трьох топ-виробників - Honda, Yamaha і Ducati.

У порівнянні з 2015 роком ми значно поліпшилися і тепер можемо постійно боротися за подіум. Ми наближаємося до них. Тепер нашою метою буде постійне місце у Топ-3. Тому ми повинні бути готові використовувати будь-які можливості у разі їх виникання.

У нас є дуже сильні суперники: Маркес із Honda, Россі та Віньялес із Yamaha, Лоренсо із Ducati. Це дуже сильні команди, але у нас є можливість долучитися до цієї боротьби. Ми вже виграли гонку у 2016 році, тому я не бачу причин, з яких це не буде можливим у 2017 році».

Новий топ-гонщик команди

Перші міжсезонні тести завершилися для Suzuki не дуже вдало, особливо другий день, коли майже одночасно зазнали аварій обидва гонщики команди. Алекс Рінс отримав травму і пропустить наступні тести цього тижня в Хересі, а от Янноне вдалося, не дивлячись біль, який став наслідком падіння, завершити другий день тестів на четвертому місці, поступившись колишньому гонщику Suzuki Віньялесу 0,624 с, а перший день завершив хоча і на гіршому сьомому місцю, але із часом повільнішим на 0,234 с.

Колишній менеджер заводської команди FIAT Yamaha MotoGP та менеджер Валентино Россі залишився дуже задоволеним підсумками перших тестів із новим складом команди і має намір долучитися до боротьби за перемогу із суперниками. Він вважає, що Янноне стане великим сюрпризом наступного сезону.

«Ми вибрали Янноне, тому що він - один із найкращих гонщиків класу MotoGP. Він вміє вигравати гонки. Ми уклали з ним контракт, перш ніж він виграв гонку, але ми вірили в нього. Тепер справа за нами, щоб забезпечити його хорошим пакетом. Мотоцикл тепер повинен бути відрегульований так, щоб він відповідав його стилю. Ми побачили, що Янноне – боєць. Ми хочемо побачити від нього гонки, як у Валенсії».

Щодо поділу обов'язків та ролей у команді між двома новими гонщиками, то ставку як на топ-гонщика команди і ведучого при розробці і удосконаленню мотоциклу було вирішено надати саме Янноне, як більш досвідченому і з урахуванням його якостей райдера. Щодо Рінса, то він отримає можливість принаймні на початку адаптуватись до прем’єр-класу і розвивати себе як гонщика.

«Янноне буде нашим досвідченим топ-гонщиком, ми плануємо, що він буде головним у напрямку розвитку - принаймні, на початковому етапі. Алексу Рінсу потрібно спочатку вирости і навчитися якомога більшим речам», - завершив Брівіо.