Домінування Маркеса у першій практиці

Марк Маркес, який протягом майже всієї практики був найшвидшим, завершив тренування на першому місці. Валентино Россі та Маверік Віньялес посіли друге та третє місця відповідно.

Практика почалася із аварії Йонні Ернандеса на сателітній Ducati у другому повороті.

Майже із самого початку і до закінчення практики лідером заїзду був гонщик Honda Марк Маркес. Він першим перетнув межу 1,50 хв і із результатом 1:49.748 очолив таблицю після кількох початкових кіл. У середині тренування іспанець прискорився до 1:48.830. Цей час кола так і залишився найкращим до картатого прапора – іншим гонщикам не вдалося перетнути межу 1,49 хв.

Валентино Россі не залишав межі першої десятки, посідаючи місця ближче до першого. Із останнім колом 1:49.016 італієць опинився по закінченню практики на другій позиції.

Маверік Віньялес, котрий посів у результаті третє місце, протягом всього заїзду залишався поза межами топ-5, але після останнього відвідування боксів зробив кілька швидких кіл, із якими спочатку піднявся на друге місце, але в результаті виявився повільнішим гонщика заводської Yamaha на 0,162 с.

Із однаковим результатом із гонщиком Suzuki фінішував Андреа Довіціозо. Гонщик Ducati не залишав першої десятки, але його краще коло виявилось гіршим за коло Віньялеса менше, ніж на 0,001 с.

Хорхе Лоренсо першу третину часу, відведеного на практику, посідав місця у середині таблиці, але після першого піт-стопу піднявся одразу на третю позицію. Наступне коло 1:49.725 дозволило іспанцю піднятися на другу позицію. Своє найкраще коло 1:49.573 іспанець зробив перед другим відвідуванням боксів. Покращити свій результат йому не вдалося, отже, він опинився на п’ятому місці.

Результати Андреа Янноне були стабільними – він знаходився протягом сесії поблизу п’ятого місця. Фінішував італієць шостим, поступившись Лоренсо лише 0,028 с.

Найкращим із сателітних гонщиків став Даніло Петруччі на Ducati – його час 1:49.719 виявився гіршим за час лідера майже на секунду.

Відстань між суперниками у першій десятці була дуже мала. Так братів Еспаргаро поділили 0,007 с – саме стільки Пол поступився Алейшу, а із Петруччі Еспаргаро-старшого поділила лише 0,012 с.

Келу Кратчлоу та Дані Педросі не вдалося утриматись у першій п’ятірці, хоча протягом заїзду вони піднімались на перші рядки.

Нікі Хейден, який замінює травмованого Джека Міллер на Гран Прі Арагону завершив першу практику MotoGP передостаннім, не піднімаючись вище третього місця із кінця протягом заїзду.

Другий гонщик світового Супербайку Алекс Лоус завершив перше тренування вікенду 17-им.

Лоріс Баз після повернення на трасу після кількох пропущених через травму вікендів став останнім.

Кілька гонщиків помилялись, опиняючись у зоні безпеки у гравії, але аварії зазнав лише Тіто Раббат, який впав на останніх хвилинах у другому повороті.