Довіціозо здобув перемогу після старту із поул-позиції

Андреа Довіціозо здобув першу перемогу у сезоні і став дев'ятим гонщиком, якому вдалося стати переможцем цього року. Друге та третє місця посіли Валентино Россі та Хорхе Лоренсо.

Через зливу старт гонки було затримано на 20 хвилин, а дистанція скорочена на одне коло – замість 20 гонщикам належало проїхати 19 кіл.

Хорхе Лоренсо захопив лідерство після старту, але майже одразу його обійшов Марк Маркес, який був другим. Андреа Довіціозо випередив обох суперників і став першим, але вже через кілька поворотів  гонку очолив Валентино Россі, у той час, коли Андреа Янноне посів третю позицію.

Янноне обійшов товариша по команді, а на другому колі випередив й Россі - і став першим. Боротьба між двома італійцями тривала протягом кількох кіл. Гонщик Ducati намагався протистояти атакам Доктора, той кілька разів випереджав його, і за дев’ять кіл до кінця Россі остаточно виборов першість.

На той час тривала боротьба позаду пари лідерів. Третю позицію посів Андреа Довіціозо, після того, як обійшов двох гонщиків Honda – Марка Маркеса та Кела Кратчлоу. Гонщик на заводському мотоциклі обійшов сателітного райдера лише за 10 кіл до кінця, поступившись йому на кілька кіл раніше.

Коли залишалось до кінця вісім кіл, посідаючи шосту позицію, у другому повороті зазнав аварії Кратчлоу, але за мить після цього друга Honda теж вибула із боротьби – в 11-му повороті втратив перед і опинився в гравії Марк Маркес. Британець не зміг подовжувати боротьбу, а от чемпіон світу повернувся на трасу.

На наступному колі відбулася ще одна аварія. У 9-му повороті впав Янноне, який боровся за другу позицію із товаришем по команді.

Отже, після трьох сходів за кілька хвилин на чолі пелотону залишилися Россі, якого наздоганяв Довіціозо, та Лоренсо, який після трьох аварій опинився на третьому місці.

Боротьба за перше місце тривала до протягом кількох кіл, Россі не давав можливості Довіціозо обійти себе, але, коли до кінця залишалось п’ять кіл, помилився, зайшовши занадто широко в перший поворот і пропустив суперника. Доктор спочатку намагався наздогнати гонщика Ducati, але йому не вдалося наблизитись до нього за той час, що залишився.

Андреа Довіціозо, стартував із поул-позиції і став переможцем Гран Прі Малайзії, перетнувши старт-фінішну пряму на 3,115 с попереду Россі. Він став дев’ятим переможцем цього сезону і здобув свою першу у цьому році перемогу і друге перше місце на подіумі для команди італійського виробника.

Yamaha отримала дубль на подіумі із Валентино Россі на другому та Хорхе Лоренсо на третьому місцях і тепер на 10 очок випереджає команду Repsol Honda у чемпіонаті.

Після фінішу на другому місці Россі на 28 очок випереджає товариша по команді Лоренсо, отже, італієць став срібним призером чемпіонату 2016 року, у той час, коли Лоренсо завершить цьогорічний сезон третім.

Гонщики Avintia Racing Ектор Барбера та Лоріс Баз фінішували на четвертому і п’ятому місцях, причому іспанцю вдалося випередити товариша по команді на останніх колах.

Маверік Віньялес став лише шостим, поступившись переможцю майже 23 секунди, а другий гонщик Suzuki алейш Еспаргаро посів лише тринадцяте місце.

Гонщик Aprilia Альваро Баутіста завершив гонку сьомим, після того, як йому вдалося перемогти Джека Міллера, котрий посів восьме місце.

Останніми у топ-10 стали Пол Еспаргаро та Даніло Петруччі.

Марк Маркес дістався фінішу одинадцятим, здобувши п’ять очок для своєї команди.

Під час гонки сталася ще одна аварія – на восьмому колі в першому повороті зазнав аварії Штефан Брадль.

Отже, в особистому заліку місця визначені - чемпіоном світу ще в Японії став Марк Маркес, Валентино Россі завершить сезон другим, а Хорхе Лоренсо - третім. У Кубку конструкторів лідирує Honda, випереджаючи Yamaha на 21 бал, у той час як у командному заліку у боротьбі між заводськими командами перемагає Yamaha. Саме у фіналі визначиться, хто стане переможцями у цих двох заліках.