Довіціозо: Россі розважався зі своїми суперниками

Автор: Gerald Dirnbeck
Переклав: Марія Галата
26 груд. 2018 р., 18:44

Гонщик Ducati Андреа Довіціозо похвалив досягнення свого співвітчизника Валентино Россі та визнав, що популярність №46 попри відсутність перемог у чемпіонаті протягом багатьох років зовсім не дивує його.

«Досвідчений майстер» Валентино Россі користується величезною популярністю серед уболівальників MotoGP по всьому світу. На всіх гоночних трасах MotoGP по всьому світу майоріють жовті прапори з номером 46. За винятком, можливо, Іспанії, у італійця майже кожна гонка «домашня». Попри те, що його перемоги і домінування залишаються у минулому вже кілька років, Россі зустрічають як велику зірку кожного гоночного вікенду.

Протягом минулих 20 років на тлі популярності Доктора особливо поза увагою залишались інші італійські гонщики. Коли у 2004 році Андреа Довіціозо став чемпіоном світу у класі 125 куб.см, Россі вже здобув свій четвертий титул у прем'єр-класі, перший з Yamaha, у перший же сезон після переходу з Honda. Довіціозо зумів вийти з тіні Россі лише останніми двома роками.

Два роки поспіль тепер Дові був найкращим італійцем. Тим не менш, найпопулярнішим італійцем залишився Россі. Чому все залишилось незмінним?

«Чому нічого не змінилось?, - сказав Довіціозо. – Він виграв багато титулів і розважався зі своїми суперниками у більшості чемпіонатів світу, в яких став переможцем. Він був на іншому рівні протягом багатьох років. Це дещо більше, ніж просто перемоги. Додайте до його успіху його характер, як він перемагає та як він розмовляє з людьми».

Хоча Россі не зміг виграти жодної гонки у 2018 році, він був одним із лідерів чемпіонату. Довіціозо наводить приклад Сепангу, щоб підкреслити силу №46: «Він досить старий для MotoGP, але він може змагатися, як це було у Малайзії, він боровся з Маверіком Віньялесом за звання найкращого гонщика Yamaha до останньої гонки. Те, що він робить, - це дещо особливе. Неважливо, виграє він чи ні».

Третій рік поспіль Россі завершив чемпіонат світу на третьому місці та знову став кращим гонщиком Yamaha.