Довіціозо: 16-очкове відставання від Маркеса - не трагедія

Гонщик Ducati Андреа Довіціозо наполягає, що відставання від головного суперника по чемпіонату MotoGP Марка Маркеса, яке зросло до 16 очок після гонки в Арагоні, — не трагедія.

Приїхавши до Арагону з рівною кількістю очок із Маркесом, Довіціозо фінішував на сьомій позиції, притому що тримався у першій трійці на перших колах.

Здобувши п'яту перемогу в сезоні, Маркес збільшив свою перевагу до 16 очок за чотири гонки до фінішу, в яких загалом розігруватиметься 100 залікових балів.

Гонщик Yamaha Маверік Віньялес розташувався на третій позиції у 28 очках позаду.

Відіграти очки у Маркеса до фіналу у Валенсії буде складно, але Довіціозо наполягає, що він зберігає амбіції виграти титул.

«Напевно, це не найкраще - ми втратили очки, - сказав італієць. - Але ми знаємо, скільки очок можемо здобути у наступних чотирьох гонках. Це не трагедія.

Зробити це буде важко, бо Марк дуже швидкий у будь-яких умовах на будь-якій трасі. Маверік також дуже сильний. Звичайно, це буде важко.

Але, думаю, в нас є шанс. І ми будемо боротися до кінця.

Цей чемпіонат гарний тим, що у будь-який момент можна змінити своє положення. Це добре. Іноді це негативно, іноді позитивно.

Тому я думаю, що у нас точно є шанс поборотись, якщо ми зможемо перемогти їх [в інших гонках]».

Довіціозо обрав м’яку гуму для заднього колеса на гонку в Арагоні, але сказав, що це не було причиною його розчарування, оскільки його напарник по команді Хорхе Лоренсо обрав такий самий тип шини і фінішував третім.

Замість цього італієць сказав, що його проблема полягає в тому, що він програв у трьох специфічних точках траси: довгому лівому 10-му повороті на спуску та у лівому 15-му повороті, що веде до зворотної прямої, а також в останньому віражі.

«Що трапилося у гонці? Я багато втрачав у трьох поворотах, - пояснив Довіціозо. - 10-й поворот потребував філігранного проходження, 15-й – роботи з газом та боротьби з "вілі". Саме в них я багато втратив. Також я багато втратив у останньому повороті, занадто багато.

І це створило проблему, тому що в гонці ніхто не міг атакувати через те, що всі мали зберігати гуму і не використовували задні шини на сто відсотків.

Але після десяти кіл Хорхе почав атакувати ще більше, і Марк обійшов мене. Я мав використовувати задню шину, щоб спробувати триматися в їхньому темпі. Через це я зносив шину занадто рано і тому не міг бути швидким на останніх десяти колах.

Якщо хочеш бути у групі лідерів у гонці, не можна багато втрачати в одній частині траси. Можна втрачати небагато, але не стільки».

Додаткова звітність: Оріоль Пудждемонт