Важко повірити, але гонщик на байку Ducati ставав чемпіоном у найвищій категорії мотоперегонів лише одного разу - 23 вересня 2007 року це зумів зробити Кейсі Стоунер.

У 2007-му Стоунер домінував у MotoGP. Наприкінці чемпіонату лише одне питання залишалося відкритим - на якому етапі австралієць достроково виграє титул: свій перший у MotoGP та взагалі єдиний (на цей момент) для Ducati.

Це сталося на Гран Прі Японії, що пройшов 23 вересня - рівно десять років тому. Для завоювання чемпіонства Стоунеру навіть вистачило шостого місця. Справа в тому, що його прямі конкуренти виступили ще гірше: Валентино Россі фінішував 13-м, а Дані Педроса - зійшов. За три етапи до завершення сезону Стоунер став недосяжним для інших, але на цьому не зупинився, вигравши потім дві гонки та одного разу фінішував другим.

Як виявилося згодом, домінування Ducati у 2007-му змінилося періодом провалів. Навіть Валентино Россі, який провів у італійській команді два роки, не зумів підкорити особливий байк. Лише у 2017-му шанси на титул з'явилися знову: за п'ять етапів до фінішу сезону Андреа Довіціозо поділяє перше місце з Марком Маркесом.

Святкування чемпіона MotoGP 2007 Кейсі Стоунера

1/21

2/21

Святкування в Ducati: чемпіон MotoGP Кейсі Стоунер та переможець гонки Лоріс Капіроссі

11/21

Післягоночна прес-конференція: переможець гонки Лоріс Капіроссі, Ренді де Пюньє, Тоні Еліаш та чемпіон MotoGP Кейсі Стоунер