Léna Buffa
Автор: Léna Buffa
Переклав: Юліан Носков
24 жовт. 2017 р., 07:30

23 жовтня 2011 року на Гран Прі Малайзії у Сепанзі Марко Сімончеллі потрапив у смертельну аварію. Motorsport.com згадує кар'єру італійського гонщика MotoGP.

2002-2005: виступи за Aprilia у класі 125 куб. см

1/16

Марко Сімончеллі дебютував у Брно в 2002 році у чемпіонаті світу з мотоперегонів, коли йому було 15 років. Вже у своєму другому сезоні (фото) він здобуває першу перемогу. У своєму четвертому і останньому сезоні в класі 125 куб. см він став п'ятим.

2006-2009: перехід у клас 250 куб. см — виступ за команду Gilera

2/16

Сімончеллі потрапляє в клас 250 куб. см до команди Gilera. За два роки він став одним із найкращих гонщиків класу. У 2008 році Сімончеллі виграв шість гонок.

2008: Чемпіон світу

3/16

Цього виявилося достатньо: Сімончеллі здобуває титул, на 37 очок випередивши Баутісту. Тут він на офіційному фото представлений із іншими чемпіонами — Россі з MotoGP та ді Мельйо з класу 125 куб. см.

2009: Тести мотоцикла MotoGP

4/16

Після трьох сезонів у класі 250 куб. см Сімончеллі відкривається дорога до MotoGP, і він протестував Honda RC212V на Сепанзі.

2010: дебют у MotoGP

5/16

Свою першу гонку у MotoGP Сімончелі закінчив на одинадцятій позиції. Тут він бореться з Аоямою, який також прийшов із класу 250 куб. см.

2010: Сімончелі проти Россі

6/16

Вперше на трасі проходить пряма боротьба між Сімончеллі та Россі. Останній, здається, відіграє роль "великого брата" для свого італійського земляка.

2010: четверте місце в Ешторілі

7/16

Найкращий виступ Сімончеллі був у Португалії: він фінішує одразу поза Лоренсо, Россі та Довіціозо, загалом закінчивши чемпіонат на восьмому місці.

2011: Сімончеллі підписує контракт із Honda

8/16

Сімончеллі залишається у Gresini і у 2011 році, але отримує статус заводського гонщика Honda.

2011: Сімончеллі прогресує у MotoGP

9/16

Початок сезону почався не найкращим чином для Сімончеллі. У багатьох випадках його критикують за надто агресивну їзду. Але Сімончеллі продовжує виступати у своєму стилі.

2011: Перший подіум у MotoGP

10/16

Вперше Сімончеллі підіймається на подіум у Брно, фінішувавши позаду Стоунера та Довіціозо.

2011: друге місце на Філліп-Айленді

11/16

У своїй передостанній гонці в MotoGP Сімончеллі посів друге місце, фінішувавши за місцевим героєм Кейсі Стоунером.

2011: Тренування у Сепанзі

12/16

Перед цим Сімончеллі здобув свій найкращий результат у MotoGP. В Малайзії йому кортіло виступити ще краще. До того три роки тому він виграв титул у класі 250 куб. см. Це його 34-й і останній старт у MotoGP...

Марко Сімончеллі на стартовій позиції на Сепанзі

13/16

23 жовтня 2011 року Сімончеллі почав свою останню гонку з п'ятої позиції на решітці.

Старт гонки в Малайзії, останньої для Сімончеллі

14/16

На другому колі, коли Сімончеллі був на четвертій позиції, його мотоцикл втратив зчеплення у 11-му повороті. Його понесло в сторону гравійної смуги. Однак потім мотоцикл несподівано став рухатися поперек траси з нахилом у правий бік. Сімончеллі раптово опинився прямо на траєкторіях Коліна Едвардса і Россі, які вели боротьбу між собою. У цей момент сталося зіткнення. Сімончеллі отримав множинні травми і був доставлений до медичного центру на трасі. Лікарі констатували його смерть менш ніж за годину після аварії.

Гонщики згадують Марко Сімончеллі

15/16

Малайзійську гонку було зупинено і скасовано. Перед початком заключного етапу сезону-2011 у Валенсії гонщики всіх трьох класів чемпіонату світу проїхали траурне коло. Мотоциклом Сімончеллі керував чемпіон в класі 500 куб. см 1993 року Кевін Шванц.