Переклав: Марія Галата
27 січ. 2019 р., 14:22

Ми зібрали усі мотоцикли, на яких Марк Маркес змагався протягом всієї своєї кар'єри у чемпіонаті світу - у класі 125 куб.см, у Moto2 та у MotoGP.

2019 рік буде сьомим сезоном Марка Маркеса у MotoGP та 12-м у чемпіонаті світу, враховуючи ті роки, протягом яких він змагався у класах 125 куб.см і Moto2.

Його мотоцикл завжди мав схожі лівреї - кольори, які належать спонсору його команд Repsol. Ми зібрали всі мотоцикли, на яких іспанець змагався протягом своєї надзвичайно успішної кар'єри.

2008 - KTM (клас 125 куб.см)

1/12

У 2008 році Марк Маркес дебютував у Великих Призах у класі 125 куб.см, коли йому було лише 15 років. Його першим мотоциклом був KTM команди Repsol, одразу з номером 93. Результат першого сезону: 13-те місце, один подіум і 63 бали.

2009 - KTM (клас 125 куб.см)

2/12

Наступного року іспанець змагався на мотоциклі, на лівреї якого було ще більше помаранчевого кольору - KTM команди Red Bull KTM Motorsportм Биком KTM Motorsport. З цим байком він здобув свою першу поул-позицію у класі 125 куб.см, чемпіонат завершив на восьмому місці.

2010 - Derbi (клас 125 куб.см)

3/12

На третій сезон він досяг успіху - у віці 17 років Маркес став чемпіоном світу класу 125 куб.см за кермом Derbi команди Red Bull Ajo Motorsport.

2011 - Suter (Moto2)

4/12

У 2011 році Маркес перейшов до Moto2. Іспанець не збирався чекати і вже у перший рік у проміжному класі боровся за титул. Сезон він закінчив як віце-чемпіон, поступившись чемпіону того року Штефану Брадлю 23 бали. На мотоциклі Suter Honda команди Team Catalunya Caixa Repsol він виграв сім із 15 гонок.

2012 - Suter (Moto2)

5/12

Наступного року він виграв корону у проміжній категорії - на Honda Suter у складі команди Team Catalunya Caixa Repsol. Він виграв свій другий титул у чемпіонаті після дев'яти перемог із 17 можливих.

Міжсезоння 2012-2013 - Honda (MotoGP)

6/12

Після виграного титулу Moto2, перед тим, як перейти до MotoGP наступного року, Маркес дебютував із Honda у HRC – під час міжсезоння його ліврея була переважно білого кольору.

2013 - Honda (MotoGP)

7/12

З тим самим стартовим номером 93 на RC212V Маркес переходить до прем’єр-класу у 2013 році. Його перший сезон не міг бути кращим – він одразу виграє титул!

2014 - Honda (MotoGP)

8/12

Маркес вирішує зберегти номер 93 попри здобутий попереднього року титул – він продовжує робити історію, виграє другий титул королівського класу зі значною перевагою. Іспанець перемагає в усіх перших десяти гонках, а до кінця сезону збільшує кількість виграних Гран Прі до 13.

2015 - Honda (MotoGP)

9/12

У 2015 році RC212V не може протистояти Yamaha попри відмінне поліпшення Маркеса у другій половині сезону. Гонщик Honda завершує рік із третім результатом позаду чемпіона світу Хорхе Лоренсо та віце-чемпіона Валентино Россі.

2016 - Honda (MotoGP)

10/12

2016 залишиться сезоном із найбільшою кількістю переможців протягом сезону та багатьма падіннями. За цих обставин Маркесу вдається залишатись стабільним та уникати аварій. Результатом став третій титул прем’єр-класу з перемогами у п’яти гонках і одним фінішем із нулем.

2017 - Honda (MotoGP)

11/12

У 2017 році Маркес виграв четвертий титул протягом п'яти сезонів MotoGP. Але цього разу загроза його чемпіонству була не з боку Yamaha, у гонщиків якої почався тривалий період із численними проблемами. Головним суперником Марка у чемпіонаті став пілот Ducati Андреа Довіціозо. Італієць запропонував сильний опір до останнього етапу року, але у підсумку був змушений поступитись іспанцю. Обидва гонщики завершили сезон з однаковою кількістю перемог протягом сезону - по шість кожний.

2018 - Honda (MotoGP)

12/12

Суперники чемпіона стали слабшими у 2018 році - Маркес достроково здобуває п'ятий титул у шести сезонах у королівській категорії. З дев'ятьма перемогами іспанець домінує над рештою стартової решітки. 2019 рік він почне фаворитом. На його мотоциклі все ще буде стартовий номер 93.

Додаткова галерея:

Окрім швидкісних шосейних мотоциклів Маркес їздить і на інших. На двох колесах він любить ганятись не лише по асфальту, а також по ґрунтових трасах та бездоріжжю.