Гран Прі Катару: Віньялес став лідером за підсумком трьох практик

Остання практика другого дня вікенду MotoGP завершилася кількома неочікуваними результатами: Андреа Янноне фінішував другим, Валентино Россі ледь не втратив місце у топ-10, а Хорхе Лоренсо залишився поза межами другої кваліфікації.

За результатами третьої практики визначається, хто з гонщиків потрапить до першої кваліфікації, а хто почне боротьбу за місце на стартовій решітці одразу з другої.

Перші дві позиції з часом, меншим за 1 хвилину 55 секунд, посідали головні претенденти на титул цього за сезону за думкою більшості - Маверік Віньялес та Марк Маркес. Наступні два рядки займали два Ducati Скотта Реддінга, який був найшвидшим у другій практиці, та Андреа Довіціозо. Відмінна швидкість дозволила новачку прем’єр-класу Йонасу Фольгеру посісти п’яте місце.

Дані Педроса, останній, хто поступався лідеру менше секунди, був попереду двох Yamaha Жоанна Зарко та Валентино Россі. Останніми у топ-10 посідали місця ще два Ducati – сателітний Альваро Баутісти та заводський Хорхе Лоренсо.

Протягом першого виїзду жодних змін позицій не відбулось. Головними подіями початкових 15-ти хвилин сесії стали дві аварії на Даніло Петруччі у 10-му повороті та Фольгера у 4-му, а також їзда «з додатковими перешкодами» Скотта Реддінга, який ледь не втратив ліву бокову частину свого мотоциклу, яка відлучилась від корпусу під час їзди.

Наступні 15 хвилини пройшли також без жодних особливих подій на трасі. Гонщики потрохи ставали все швидшими, але часи кіл все одно були біля секунди повільніші за попередні результати.

Спокій перших двох третин практики був цілком компенсований тим, що відбувалось під ліхтарями траси Лосейл на останніх хвилинах другого п’ятничного заїзду.

Гонщики залишили бокси, коли до кінця сесії залишалось менше 10 хвилин. Першим покращив позицію Кел Кратчлоу, піднявшись спочатку на восьму, а з наступним колом на сьому позицію, через що Лоренсо опустився на 11-ту.

На останніх хвилинах Андреа Янноне зробив єдине дуже швидке коло, з яким піднявся з 17-го одразу на 2-ге місце. Він долучися до групи «менше 55» із 1.54, 848 і покращив час чинного чемпіона Марка Маркеса на 0,064 секунди. Це було дуже неочікуваним, бо попередні дві практики італієць завершив 13-им та 15-им відповідно, а у третій практиці був ближче до останніх місць.

Останнє коло Віньялеса 1.54,843 стало найкращим у третій практиці, хоча й залишилось на біля половини секунди гірше найшвидшого кола четверга. Саме новий гонщик Yamaha завершив перші два дні вікенду лідером.

Маркес, Зарко, Довіціозо опустились через гонщика Suzuki на один рядок і посіли місця з третього по шосте відповідно.

Не зважаючи на падіння на останніх хвилинах, Реддінг залишився у топ-10 на сьомій позиції попереду Фольгера. Кратчлоу не вдалося зробити ще краще коло, бо одразу за італійцем він зазнав аварії у 2-му повороті та став у підсумку дев’ятим.

Через технічні проблеми Россі виїхав на трасу, коли до кінця залишалось біля трьох хвилин часу, і встиг зробити лише одне залікове коло. Італійцю пощастило утриматись у топ-10, бо жоден із тих, хто фінішував після нього, не покращив свій час.

Через Даніло Петруччі, який на Ducati 2017 року став 11-им, Лоренсо опустився на 12-ту позицію і почне боротьбу за місце на стартовій решітці, скоріш за все, з першої кваліфікації.

Найкращим серед двох Aprilia став Алейш Еспаргаро з 15-ою позицію, а от гонщики виробника-дебютанта цього року у прем'єр-класі KTM Пол Еспаргаро та Бредлі Сміт стали останніми, 22-им та 23-ім відповідно.

Четверта практика почнеться у суботу о 18:55 за Києвом, а о 19:35 стартуватимуть кваліфікаційні заїзди, в яких з’ясується, хто здобуде перший поул сезону.