Гран Прі Іспанії: Педроса очолив третю поспіль практику

Хоча майже весь час третьої практики найвищу позицію утримував Марк Маркес, на останніх хвилинах сесії Дані Педроса виборов перше місце з найшвидшим колом вікенду в Хересі.

За результатами суботньої вранішньої сесії визначаються, хто почне боротьбу за місце на стартовій решітці з першої чи з другої кваліфікації. Завдяки гарній погоді з перших хвилин третьої практики гонщики встановили темп, швидший за п’ятничний, намагаючись вибороти місця у топ-10.

Після пари установчих кіл Марк Маркес покращив вчорашній результат Дані Педроси на 0,007 секунди і, очоливши таблицю, залишався на найвищому рядку майже до кінця сесії.

Валентино Россі почав практику із сьомого місця, але після двох третин часу опинився поза першою десяткою. Під час останнього третього виїзду лідер чемпіонату встановив коло 1.39,352, з яким піднявся одразу на першу позицію на 0,061 секунди краще за коло Маркеса. Але протягом наступних хвилин італійця випередили одразу шість гонщиків, найшвидшим серед яких був Педроса з 1.38,580.

Боротьба за місця у першій десятці тривала до останнього кола. Покращити швидке коло Педроси не вдалось жодному гонщику - іспанець на Honda третю поспіль практику завершив на найвищому рядку.

Хорхе Лоренсо з першими ж колами був швидшим, ніж у п’ятницю. Він піднімався на другу позицію на початку, в середині практики опускався за межі першої десятки, але з останнім колом дістався виборов друге місце на 0,218 секунди  позаду Педроси.

Маверік Віньялес перші 15 хвилин сесії був поза топ-10, але під час другого виїзду покращився до шостого місця. На останніх хвилинах іспанець дістався третього місця на 0,011 секунди позаду Лоренсо.

Маркес утримався на четвертій позиції попереду Россі.

Келу Кратчлоу не вдалося вибороти місце у топ-5 - для цього йому бракувало лише 0,025 секунди.

Дві сателітних Yamaha посіли сьоме і дев'яте місця - Йонас Фольгер у підсумку став кращим за товариша по команді Жоанна Зарко, хоча під час практики останній був попереду.

Останні місця у другій кваліфікації вибороли ще два незалежних гонщики - Скотт Реддінг і Джек Міллер, які посіли восьме та десяте місця відповідно.

Андреа Янноне був серед останніх протягом усього тренування. Хоча італієць прискорився під кінець сесії, але дістався лише 11-ої позиції.

Андреа Довіціозо був повільнішим товариша по команді Лоренсо і у підсумку став 16-м.

З першої кваліфікації боротьбу за місце на старті почне також Алейш Еспаргаро, який піднімався до четвертої позиції, але завершив тренування 14-м.