Гран Прі Валенсії: Кар'єру із Yamaha Лоренсо завершив неперевершеною перемогою

Почавши із поул-позиції, Лоренсо залишався лідером із старту до самого кінця і здобув неймовірну перемогу від прапора до прапора. Марк Маркес виборов друге місце, а Андреа Янноне третє.

Хорхе Лоренсо, який починав із поул-позиції, на старті зберіг свою перевагу, а ось позаду нього на другу позицію прорвався Андреа Янноне. Маверік Віньялес та Валентино Россі були наступними попереду Марка Маркеса, який втратив на старті позиції і опинився на п’ятому місці.

На третьому колі чемпіон світу наблизився до суперників, а на наступному четвертому Россі обійшов Віньялеса. Лоренсо вдалося на цей час майже на секунду випередити пелотон. Янноне також відірвався від четвірки позаду – до Віньялеса, якого обійшов Маркес на перших колах, наблизився Андреа Довіціозо, котрий пізніше відстав.

Россі обійшов Янноне на шостому колі, але помилився і із занадто широким входом у поворот втратив позицію. Доктор не припиняв атак, знову обійшов суперника і знову помилився. Гонщик Yamaha ще двічі випереджав, а потім втрачав другу позицію, поки до їх боротьби на десятому колі не долучився Маркес – відтепер Янноне довелося протистояти атакам гонщика Honda.

В середині заїзду Янноне знову почав атакувати Россі. Гонщику Ducati вдалося обійти суперника на Yamaha. На наступному колі Маркес теж обійшов спочатку Россі і одразу почав атакувати Янноне – із досить жорсткою атакою за 11 кіл до кінця чемпіон світу обійшов суперника, посів другу позицію і почав наздоганяти лідера, який відірвався більше ніж на 5 секунд на той час.

За кілька кіл гонщику Honda вдалося відірватися від групи позаду. Маркес із кожним колом більше ніж на пів секунди зменшував перевагу Лоренсо, яка сягала спочатку більше 5 секунд. За три коли до кінця їх поділяло трохи більше 2,5 секунд, на останньому півтори секунди, але фінішну лінію Хорхе перетнув на 1,246 с раніше, здобувши перемогу у останньому Гран Прі із японським виробником і ставши бронзовим призером чемпіонату 2016 року.

Боротьба за третє місце на подіумі тривала до останнього. Після того як Маркес став другим, позаду нього залишилися Янноне, Россі та Віньялес, які йшли дуже щільною групою.

За сім кіл до кінця Россі випередив Янноне, але на наступному колі вони знову помінялись місцями. Боротьба між італійцями тривала до останнього – на передостанньому колі Россі обійшов, але одразу, вже остаточно, втратив позицію - старт-фінішну лінію раніше перетнув гонщик Ducati, здобувши третє місце на подіумі.

Боротьба за шосту позицію між Довіціозо, Полом і Алейшом Еспаргаро теж тривала до останнього  - гонщику сателітної Yamaha вдалося вийти переможцем і фінішувати шостим.

Під час гонки відбулося три аварії. На п'ятому колі впав Йонні Ернандес у 4-му повороті, на наступному колі у 2-му Дані Педроса, а в середині дистанції в останньому повороті впав ще один гонщик Honda - Кел Кратчлоу. Міка Калліо також зійшов з дистанції і не фінішував.

Із аварією Педроси Repsol Honda втратила шанси на перемогу у командному заліку -  найкращою командою стала Yamaha Factory Racing, а от в Кубку конструкторів Honda стала найкращою в сезоні 2016 року.