Гран Прі Америк: Маркес став найшвидшим у четвертій практиці за змішаних умов

13 квіт. 2019 р., 19:12

Найшвидшим гонщиком єдиного тренування у суботу став Марк Маркес, котрий майже на дві секунди випередив найближчого суперника - Кела Кратчлоу.

Через шторм та зливу ранішні тренування Гран Прі Америк були скасовані. У розкладі суботи для молодших класів залишили лише кваліфікації, тоді як гонщики прем’єр-класу змогли провести 30-хвилинну практику перед кваліфікаційними заїздами.

Коли почалось заключне офіційне тренування MotoGP, дощу не було, крізь хмари почало виглядати сонце. Траса залишалась вологою, деякі лінії та ділянки були сухими, але подекуди гонщикам доводилось проїжджати через калюжі.

Після перших кіл найкращим був Марк Маркес із 2.17,172. Решта гонщиків була повільніше іспанця на секунду або більше.

Найближчими до гонщика Honda були Валентино Россі та Маверік Віньялес на другому та третьому місцях відповідно, між якими була десята секунди.

У середині сесії обидва пілоти Yamaha перевзули сліки та випередили Маркеса. Доктор із 2.16,168 залишився попереду напарника.

Ближче до кінця все більше пілотів виїжджали на трасу на сліках, адже перед кваліфікацією було дуже важливо перевірити налаштування для сухих умов.

На першу позицію піднявся Алекс Рінс (2.14,650). Разом із ним прискорився Джек Міллер, котрому вдалось встановити другий результат (2.15,833).

На останніх хвилинах Маркес нагадав, хто найкращий в Остіні. З першим колом на сліках він отримав час 2.08,971, що було більше ніж на 5,5 секунди краще попереднього найшвидшого результату.

До завершення тренування чинний чемпіон зменшив свій час ще кілька разів.

Коло Маркеса 2.05,478 стало найкращим результатом єдиного тренування у суботу. Найближчий до нього суперник, Кел Кратчлоу на другому місці, був на 1,9 секунди повільнішим.

Россі завершив своє заключне коло одним із останнім і з ним він посів третє місце.

Четвертим став Франко Морбіделлі, п’ятим Алекс Рінс.

Шостий результат показав Віньялес, сьомий Андреа Довіціозо, восьмий Такаакі Накагамі, дев’ятий Джек Міллер.

Останнє місце у першій десятці посів Жоанн Зарко.

Серед новачків найкращу позицію виборов Хоан Мір - він був 12-й, майже на чотири секунди позаду лідера.

Хорхе Лоренсо виїхав на трасу, коли минула третина часу. Після кількох кіл він піднявся на четверте місце, позаду свого напарника Маркеса, на 0,377 секунди позаду. Лоренсо проїхав протягом 30 хвилин найменше залікових кіл – лише п’ять. З найкращим із ним, яке було більше ніж на 12 секунд гіршим за результат його напарника на першій позиції, він посів останнє місце, поза 107%.