Гран Прі Америк: Янноне випередив Маркеса у другій практиці

Автор: Марія Галата , редактор
20 квіт. 2018 р., 20:06

У другому тренуванні Марк Маркес лідирував зі значним відривом, але на останніх хвилинах його на кілька сотих секунди випередив Андреа Янноне. Третє та четверте місця посіли пара заводських Yamaha Віньялес і Россі.

Маркес посів першу позицію з самого початку сесії та вже через десять хвилин поліпшив свій найкращий час першої практики на кілька десятих секунди. У середині тренування він прискорився і зменшив час кола до 2.04,963. Іспанець намагався поліпшитись ще більше, але перевищив межу і впав.

Гонщик Honda повернувся до боксів і дуже швидко виїхав на трасу на іншому мотоциклі. Майже одразу він знову прискорився і зменшив час свого кола – спочатку на кілька сотих секунди, а потім на дві десяті до 2.04,655.

На останніх хвилинах сесії його майже наздогнав Валентино Россі. Італієць був серед перших протягом усієї сесії, але найшвидше коло - на три десятих секунди повільніше - зробив під кінець. Він став другим гонщиком, який був швидшим за 2.05 у п’ятницю.

Маркес і Россі спокійно завершували практику та не намагались поліпшити свої результати, на відміну від інших гонщиків, які прискорились на останній спробі.

Завершуючи коло вже під картатим прапором чинного чемпіона випередив Андреа Янноне. Гонщик Suzuki був лише на 0,056 секунди швидшим, але його коло 2.04,599 стало найліпшим результатом першого дня. Маркес опустився на другий рядок, але Россі також довелось поступитись однією позицією.

У Маверіка Віньялеса так само, як в Янноне, найкращим було заключне коло. Іспанець випередив товариша по команді на 0,095 секунди і став третім за підсумками п’ятниці.

П’ятим другу практику завершив Кел Кратчлоу, який майже не залишав першої п’ятірки. Шосте місце посів ще другий гонщик Suzuki Алекс Рінс із колом, на 0,853 секунди гірше за Янноне.

Останнім у межах секунди від переможця – на 0,888 секунди – був Хорхе Лоренсо, який випередив Андреа Довіціозо на восьмому місці. Дев’ятим став Алейш Еспаргаро на Aprilia.

Після першої практики Дані Педроса сказав, що відчуває сильний біль у травмованій руці, тому не впевнений, що зможе продовжити вікенд. Проте, з перших хвилин другої практики він був у першій десятці і біля третини сесії тримався у топ-5. У підсумку він став десятим і останнім, хто поки проходить до другої кваліфікації з колом, на 1,162 секунди гіршим за час лідера.

У суботу синоптики обіцяють дощі та грози, отже, скоріш за все, саме десятка найшвидших гонщиків буде у другій кваліфікації.

У п’ятницю вдень найкращим дебютантом став Хафіж Шахрін із 16-м місцем, на 1,620 секунди повільніше переможця. Проте інший дебютант Такаакі Накагамі протягом сесії був поруч і інколи випереджав малайзійця. Японець зазнав аварії наприкінці сесії, через що не зміг поліпшитись на останніх хвилинах, але був у підсумку 17-м і на 0,178 секунди гіршим за Шахріна.