Гран Прі Америк: Віньялес випередив Маркеса у другому тренуванні

12 квіт. 2019 р., 20:23

Маверік Віньялес став найкращим гонщиком першого дня вікенду в Остіні. Марк Маркес лідирував більшу частину сесії, але програв гонщику Yamaha 0,044 секунди на останній хвилині.

Друга практика може стати вирішальною для розподілу місць у двох кваліфікаціях. Вона проходила за сухих спекотних умов, тоді як на ранок суботи, під час третьої практики, синоптики обіцяли дощ. Гонщики з самого початку були швидшими, ніж вранці, а наприкінці сесії прискорились ще більше.

На початку Марк Маркес встановив найкращий час 2.05,276. Вже на наступній спробі він першим за вікенд перетнув межу 2.05 з 2.04,719.

Після перших кіл другим був Алекс Рінс, але дуже швидко його випередили Кел Кратчлоу та Джек Міллер. Австралієць був другим позаду Маркеса, повільніший на 0,444 секунди.

Після третини заїзду Маверік Віньялес піднявся на третє місце, на 0,021 секунди позаду Міллера, але випередив австралійця гонщик Yamaha, лише коли минуло більше половини практики, з колом 2.04,995.

Ближче до закінчення тренування другу позицію виборов Кратчлоу – з 2.04,920 він був на 0,075 секунди швидшим за Віньялеса.

Валентино Россі у першій половині сесії був 11-м. Пізніше італієць піднявся до восьмого місця, де залишався майже до кінця. Доктор поліпшився на останніх хвилинах до другого місця, на 0,096 секунди попереду Кратчлоу.

У другій половині тренування на мотоциклі Маркеса був новий дефлектор заднього колеса. Після кількох кіл із ним іспанець поліпшив свій час на останніх хвилинах на сім десятих до 2.04,025.

Проте з ним він став другим – Міллер їхав у сліпстрімі чинного чемпіона, завдяки чому перевершив його на дві сотих та очолив протокол.

Наступним лідером практики став Віньялес (2.03,857), котрий першим перевершив межу 2.04. Маркес завершив заключне коло одним із останніх, але не зміг перевершити гонщика Yamaha через Андреа Янноне, котрий був поруч із ним на вирішальній спробі. Віньялес залишився швидшим на 0,044 секунди, став найкращим у другому тренуванні та за підсумками дня.

Третю позицію посів Россі. Міллер у підсумку став четвертим. П’яту позицію виборов Кратчлоу.

Шостим за темпом став Алекс Рінс. Відмінний сьомий результат показав гонщик KTM Пол Еспаргаро. Восьме місце посів Франко Морбіделлі, дев’яте Фабіо Квартараро, котрий став найкращим серед дебютантів.

Останнім у топ-10 став Франческо Баньяя, котрий у разі дощу під час третьої практики у суботу зранку останнім проходить одразу до другої кваліфікації.

Андреа Довіціозо дістався топ-5 у другій половині сесії, але у підсумку став 11-м. Гонщик Ducati поки залишається поза Q2.

Хоан Мір на 12-му місці став останнім, чий результат був у межах секунди позаду найкращого.

Хорхе Лоренсо завершив другу практику 16-м (+1,312 с) попереду Жоанна Зарко (+1,634 с) на 17-му місці.