Гран Прі Америк: Рінс здобув першу перемогу MotoGP після аварії та сходу Маркеса

14 квіт. 2019 р., 19:51

Марк Маркес був лідером, але впав через власну помилку у середині гонки. Алекс Рінс здобув першу перемогу у прем‘єр-класі після боротьби з Валентино Россі, котрий фінішував другим. Джек Міллер став третім і здобув перший подіум із Ducati.

Після старту з поулу Маркес залишився першим, але відірватись від Россі на старті йому не вдалось. Доктор був дуже близько. Відстань між ними почала збільшуватись на третьому колі.

Кел Кратчлоу та Джек Міллер залишились третім і четвертим відповідно. Британець випередив австралійця, наблизився до Доктора та почав його атакувати. Позаду них дуже близько були Міллер та Алекс Рінс.

Гонка для Кратчлоу закінчилась на шостому колі – він зазнав аварії в 11-му повороті, втративши перед на гальмуванні.

На цей момент Маркес був попереду Россі на більш ніж три секунди. На жаль, на дев’ятому колі Король Остіну помилився наприкінці зворотньої прямої та зазнав аварії у 12-му повороті, коли мав перевагу майже чотири секунди.

Він намагався повернутись на трасу, але після другого падіння при спробі підняти байк, відмовився від гонки.

Після сходу Маркеса Рінс обійшов Міллера та почав наздоганяти Россі, тоді як австралієць значно відстав.

Рінс переслідував Валентино, відстань між ними то збільшувалась, то скорочувались. За чотири кола до фінішу гонщик Suzuki обійшов Доктора. Італієць атакував, але невдало. Після цього відстань між ними збільшилась.

Італієць боровся до останнього повороту, але Рінс не залишив шансу випередити себе.

Гонщик Suzuki здобув першу перемогу у королівському класі, Россі вдруге поспіль фінішував другим.

Джек Міллер проїхав більшу частину гонку наодинці та здобув перший подіум із Ducati.

З відмінним стартом з 13-го місця Андреа Довіціозо відновив кілька позицій, наприкінці першого кола він був шостий. На п’ятому колі його обійшов Франко Морбіделлі. Після кількох обмінів позиціями Довіціозо остаточно виборов четверте місце у середині гонки, на якому і фінішував.

Морбіделлі став п’ятим попереду ще одного офіційного гонщика Ducati Даніло Петруччі.

Сьомим гонку завершив Фабіо Квартараро, котрий став найкращим серед новачків.

Пол Еспаргаро фінішував восьмим – ще один фінішу KTM у топ-10. Дев’яте місце посів Франческо Баньяя, десяте Такаакі Накагамі.

Маверік Віньялес та Хоан Мір за фальстарт отримали штраф – проїзд через пітлейн. Гонщик Yamaha був сьомий, а пілот Suzuki 12-й, коли з'їхали з траси.

До кінця гонки Віньялес відновився до 11-го місця, Мір фінішував 18-м, передостаннім.

Невдалою гонка виявилась для заводської Honda – на 11-му колі зійшов Хорхе Лоренсо. На тому самому місці, де на попередньому колі впав його напарник, мотоцикл Лоренсо зупинився через технічну проблему. Повернутись на трасу та фінішувати він не зміг.

Алейш Еспаргаро на другому колі впав. Він намагався повернутись у гонку, але після чотирьох кіл все ж таки зійшов.

Після фінішу із нулем Маркеса з четвертим місцем Довіціозо знову став лідером чемпіонату з 54 очками на рахунку. Друге місце у турнірній таблиці посів Россі – у Доктора на три бали менше. Третім став Алекс Рінс (49 очок). Маркес четвертий – у нього 45 балів.