Гран Прі Америк: Маркес ушосте поспіль став володарем поула в Остіні

Автор: Марія Галата
21 квіт. 2018 р., 20:11

Марк Маркес став найшвидшим у кваліфікації після аварії у середині заїзду. Друге місце посів Маверік Віньялес, третє - Андреа Янноне.

Марк Маркес шостий рік поспіль став володарем поулу в Остіні, попри аварію, якої зазнав у середині сесії.

Після двох залікових кіл одразу три гонщики були швидшими за 2.04 – Марк Маркес (2.04,134), Валентино Россі та Жоанн Зарко.

Гонщик Honda намагався прискоритись. Він виявився найкращим на двох перших секторах, але помилився і впав, коли до кінця кваліфікації залишалось шість хвилин. Він повернувся до боксів за другим мотоциклом і разом з іншими гонщиками виїхав на трасу для вирішальних спроб.

Маверік Віньялес виїхав на трасу і намагався проїхати ідеальне коло, але його траєкторію небезпечно перетнув Марк Маркес. Гонщик Yamaha виїхав у зону вильоту і виразно виразив своє незадоволення колом гонщику Hondaчерез зіпсоване коло.

Вирішальним стало останнє коло. Маркес поліпшився до 2.03,658. На другу позицію піднявся Віньялес із 2.04,064.

Третім кваліфікацію завершив Андреа Янноне. Четвертим став Зарко, п’ятим - Россі. Шосте місце посів Хорхе Лоренсо, сьоме - Кел Кратчлоу, восьме - Андреа Довіціозо.

Дані Педроса з травмованою рукою дістався дев’ятого місця.

До другої кваліфікації пройшли Пол Еспаргаро та Даніло Петруччі, які посіли перші два місця. Італієць на Ducati поступився гонщику KTM 0,076 секунди. У другій кваліфікації Петруччі поліпшився на одну позицію, скориставшись своїм шансом і стартуватиме 11-м.

Коли кваліфікація закінчилась, гоночна дирекція повідомила, що Маркес отримає покарання за інцидент із Віньялесом.