Гран Прі Америк: Маркес сьомий раз став володарем поулу в Остіні

13 квіт. 2019 р., 20:05

Марк Маркес здобув поул на СОТА та залишився непереможним в Остіні. Друге місце на старті виборов Валентино Россі, котрий був найближчий серед решти суперників до переможця кваліфікації.

Перша кваліфікація

Після перших кіл на найвищій позиції був Мігел Олівейра з 2.07,111. На другому місці, яке дозволяє перейти до другої кваліфікації, спочатку був Хоан Мір, але дуже швидко його випередив Андреа Янноне.

У середині сесії до другої позиції поліпшився Даніло Петруччі, на 0,098 секунди позаду Олівейри.

На останніх хвилинах протокол Q1 очолив Алейш Еспаргаро (2.06,618). Проте іспанцю на Aprilia  довелось поступитись Андреа Довіціозо, який на початку не піднімався вище четвертого місця.

Гонщик Ducati отримав час 2.05,907, але перед вирішальною спробою його на 0,052 секунди випередив Хорхе Лоренсо.

Гонщик Honda залишився першим після прискорень на заключному колі. Разом із ним до другої кваліфікації пройшов Петруччі, котрий був на 0,036 секунди гіршим.

Довіціозо завершив Q1 на третьому місці. Щоб продовжити боротьбу за місце на стартовій решітці йому бракувало 0,016 секунди, які він поступився напарнику. Гран Прі Америк Дові почне 13-м. Це найгірший результат кваліфікації для італійця з Гран Прі Іспанії 2017 року. Того року в Хересі він починав гонку з 14-го місця.

Друга кваліфікація

З першим колом Марк Маркес очолив протокол. Його коло 2.03,787 було найкращим результатом вікенду за сухих умов.

А от для його напарника Лоренсо друга кваліфікація почалась із технічного збою. На перших колах він їхав позаду Маркеса, але на початку другого залікового кола його мотоцикл зупинився. Іспанець залишив його на трасі, а сам бігом повернувся за другим байком, щоб продовжити боротьбу за місце на старті.

Після першого виїзду найближчим до Маркеса був Валентино Россі з 2.04,520, що було на 0,733 секунди гіршим. Третє місце посідав Джек Міллер, але австралієць був повільніший за лідера вже майже на півтори секунди. Четвертим був Маверік Віньялес, п’ятим Алекс Рінс.

На останніх хвилинах Маркес ледь уникнув падіння. Через воблінг він майже втратив контроль над мотоциклом, коли їхав по прямій з багатьма купинами.

Чинний чемпіон не зміг поліпшити час кола, з яким посів перше місце на початку Q2. Хоча решта гонщиків прискорилась наприкінці сесії, Маркес залишився найшвидшим і здобув сьомий поспіль поул на СОТА.

Поруч із ним на другому місці стартуватиме Россі. Третє місце на останніх спробах виборов Кел Кратчлоу, котрий став найкращим незалежним гонщиком у кваліфікації.

Четверте місце посів Джек Міллер. П’яту позицію виборов гонщик KTM Пол Еспаргаро. Шостим став Віньялес, сьомим Рінс, восьмим Петруччі.

Найкращим серед дебютантів став Фабіо Квартараро на дев’ятому місці. Він випередив свого напарника Франко Морбіделлі. Лоренсо посів 11-те місце

Останнім у Q2 став Франческо Баньяя. Італієць зазнав двох аварії протягом 15 хвилин – він впав спочатку на розігрівочному колі, а вдруге на останній хвилині.