Гран Прі Арагону: у першій дощовій практиці найкращий Маркес

Дощ, що почався одразу після старту першого тренування, завадив гонщиком попрацювати. Найкращим серед усіх був Марк Маркес, протримавшись на першій позиції більшість часу заїзду. Валентино Россі був 10-м, але став у підсумку 18-м.

Перша практика почалась разом із дощем. Гонщики виїхали на трасу на сліках, але одразу повернулись до боксів. На початку сесії лише Карел Абрахам зробив два залікових кола. Трек залишався пустим протягом майже 15 перших хвилин.

До середини сесії залікові кола зробила приблизно половина гонщиків. Найшвидшим серед них був Джек Міллер. За 20 хвилин до кінця після кількох кіл з другим та третім темпом на першу позицію з 2.02,006 піднявся Марк Маркес.

Цей результат залишався найкращим до останніх хвилин, коли він зменшив його спочатку до 2.01,420, а потім ще на 0,177 секунди. Отже, Маркес став найшвидшим у першому тренуванні.

Друге місце посів другий гонщик заводської Honda Дані Педроса з відставанням у 0,498 секунди.

Третім практику завершив Жоанн Зарко, який не зміг проїхати гарно усі сектори і через помилки в останньому втратив долі секунди.

Четверте місце залишилось за Міллером, п’ятим став гонщик KTM Міка Калліо, який бере участь у вікенді по вайлд-кард.

Хорхе Лоренсо дістався шостого місця, Кел Кратчлоу сьомого, Даніло Петруччі восьмого.

Останні два місця у топ-10 поділили Андреа Янноне та Андреа Довіціозо.

Головним героєм ранішнього тренування, звісна річ, був Валентино Россі. Італієць вирішив повернутись до перегонів, хоча після того, як він отримав подвійний перелом правої ноги, минуло лише 22 дні. Він отримав дозвіл від лікарів, але остаточне рішення щодо участі у вікенді в Арагоні прийматиме після першої практики. Доктор виїхав на трасу зі самого початку, але через дощ після розігрівочного кола повернувся до боксів. Вдруге він виїхав на трек, коли минула половина заїзду.

Одне з перших залікових кіл було 17-м - на 3,8 секунди повільніше найкращого. Наступна спроба була ліпшою майже на 1,5 секунди. За 10 хвилин до кінця гонки він піднявся на 10-ту позицію з найкращим часом першого сектора на цей момент. За 45 хвилин тренування він проїхав вісім кіл, шість з яких були заліковими. Після другого виїзду він не залишав боксів і став у підсумку 18-м з часок кола, на 2,823 секунди гірше найліпшого.

Бредлі Сміт не виїжджав на трек і не зробив жодного кола.