Гран Прі Аргентини: у другій практиці Маркес і Кратчлоу стали найкращими

Автор: Марія Галата , редактор
6 квіт. 2018 р., 19:02

Маркес став найшвидшим гонщиком першого дня Гран Прі Аргентини з колом, менш ніж на 0,3 секунди гіршим за рекорд траси. Позаду переможця був ще один гонщик Honda Кел Кратчлоу. Несподівано з останніми колами третім став Тіто Рабат.

Тільки-но почалась друга практика, над трасою з’явились біло-червоні прапори, які повідомляли про початок дощу. Гонщики встигли зробити по кілька кіл, темп яких був вищим, ніж зранку. Хоча погода була хмарною, температура траси була вищою.

Марку Маркесу після розігрівочних кіл вдалося майже одразу подолати межу 1.41 з 1.40,873. Решта гонщиків була повільнішою більше секунди, а найближчий до нього Скотт Реддінг був гіршим на 1,032 секунди.

Гонщики повернулись до боксів, і протягом наступних майже 15 хвилин траса залишалась майже пустою. На вологий трек пілоти виїжджали на кілька кіл, після чого знову повертали на піт-лейн.

Дощ припинився, так і не намочив трасу. Тренування відновилось, коли минула половина сесії.

Повернувшись на трек, Маркес одразу поліпшив свій результат - спочатку лише на кілька сотих секунди, але з наступними спробами він зменшив час кола до 1.40,498. Можливо, йому би вдалося стати ще швидшим, але під час однієї зі спроб поруч із ним опинився Маверік Віньялес. Вони проїхали поруч кілька кіл, попереду був то гонщик Yamaha, то гонщик Honda. За цей час Віньялес поліпшився до третього місця, на 0,022 секунди позаду Кела Кратчлоу, а от Маркес залишився зі своїм часом.

У суботу вранці під час третьої практики залишається висока ймовірність дощу, тому гонщики на останньому виїзді другої практики намагались проїхати якомога швидке коло, щоб посісти місце у першій десятці, яка гарантовано проходить до другої кваліфікації.

Під кінець заїзду Маркесу з колом 1.40,285 вдалося поліпшити найкращий результат першої практики, який належав Дані Педросі (1.40,303). Потім чинний чемпіон прискорився ще майже на секунду до 1.39,395.

Цей результат став найкращим за підсумками першого дня. Маркесу бракувало кілька десятих секунди, щоб подолати рекорд траси, який належить Валентино Россі з 2015 року (1.39,019).

Honda підтвердила - вона найсильніша на Термас-де-Ріо-Ондо. Кратчлоу протягом усього заїзду був поруч із заводським гонщиком крилатого бренду. Британець, який також подолав межу 1.40, у підсумку став другим.

На останніх хвилинах на третю позицію піднявся Тіто Рабат. Його намагались випередити, але він з заключним колом повернувся на останнє місце у топ-3.

Четверта позиція залишилась за Андреа Янноне. Переможець першої практики Педроса не поліпшив свій найкращий ранішній час і став п’ятим. Позаду нього шосту та сьому позиції посіли два заводських гонщики Yamaha Віньялес та Россі.

Найкращим серед дебютантів став Хафіж Шахрін на 16-му місці з колом, на 1,862 секунди гіршим за найкраще.

Андреа Довіціозо, лідер чемпіонату, посів останнє 24-те місце, на 3,578 секунди позаду свого суперника по боротьбі за титул.