Гран Прі Аргентини: Кратчлоу переграв Зарко, Маркес отримав три штрафи

8 квіт. 2018 р., 19:07

Переможцем жорсткої боротьби на останніх колах виграв Кел Кратчлоу. Жоанн Зарко боровся до останнього, але став другим. Алекс Рінс здобув свій перший подіум. Марк Маркес отримав три штрафи і зніс двох гонщиків.

Старт гонки було відкладено на 20 хвилин через небезпечні умови – траса була сухою, але поки гонщики готувались до старту, пішов дощ. Усі пілоти залишили стартову рештку та повернулись до боксів. Усі, крім Джека Міллера, який залишився стояти на поул-позиції.

Після наради гоночної дирекції з керівниками команд було оголошено старт відбудеться на 15 хвилин пізніше запланованого часу. Коли гонщики вишукались на старті вдруге, крім Міллера решта пелотону була на три ряди позаду.

У Марка Маркеса перед самим стартом виникли проблеми з мотоциклом. Він намагався завести його і штовхав, здійснуючи маневри між гонщиками, що вишукались в очікуванні початку гонки. Врешті-решт йому це вдалося, він залишився на старті, але пізніше за це його було покарано штрафом проїзду через піт-лейн.

Після старту Міллер залишився першим, його наздоганяли два гонщика заводської Honda Маркес, Дані Педроса та Жоанн Зарко. На жаль, Педроса під час боротьби з Зарко виїхав на брудну лінію і через хайсайд вилетів із траси.

Попереду залишились Міллер і Маркес. Чинний чемпіон дуже швидко випередив австралійця, але на шостому колі, відбуваючи штраф, завернув на піт-лейн. На трасу він повернувся 19-м і втратив 27 секунд.

Передишка у Міллера була нетривалою. Маркеса змінили одразу кілька суперників, які почали атакувати лідера: Алекс Рінс, Жоанн Зарко та Кел Кратчлоу.

За десять кіл до кінця заїзду Рінс почав атакувати Міллера жорсткіше. Кілька разів вони обмінялись позиціями. Рінс помилився і опинився останнім у четвірці лідерів. Тепер атакувати Міллера почав Кратчлоу.

Австралієць не вистояв перед атаками британця, поступився одразу двома позиціями і опинився третім, позаду Зарко. Дуже швидко його обійшов і Рінс.

Кратчлоу і Зарко боролись до фінішу. На початку останнього кола попереду був Кратчлоу. Зарко до останнього намагався випередити британця, але той захищався і перетнув фініш на пару десятих секунди раніше.

Два сателітних гонщики виявились найсильнішими в Аргентині. Кратчлоу здобув третю перемогу MotoGP, яка стала 750-ю для Honda. Зарко фінішував другим.

Алекс Рінс не утримався у шаленому темпі лідерів на останньому колі та відстав на дві секунди, але це не завадило йому здобути свій перший подіум MotoGP.

Маркес намагався відновити втрачене. У дуже жорсткому обгоні Алейша Еспаргаро він ледь не зніс гонщика Aprilia, за що отримав другий штраф – одну позицію. Еспаргаро зійшов із гонки на 14-му колі, хоча й через технічн проблеми…

Маркес наздогнав Андреа Довіціозо, який їхав сьомим за сім кіл до фінішу і майже одразу обігнав гонщика Ducati.

За три коли до фінішу Маркес почав атакувати Валентино Россі, який був шостим. З жорстким контактом іспанець виштовхнув Доктора з траси. Італієць повернувся до перегонів, але фінішував 19-м. Маркеса покарали штрафом у 30 секунд, після якого він опустився з п’ятого на 19-те місце. Обидва гонщики залишились без очок і втратили позиції у чемпіонаті.

П’яте місце у підсумку посів Маверік Віньялес, якого також дуже жорстко випередив Маркес.

Андреа Довіціозо фінішував шостим. Найкращим дебютантом став Хафіж Шахрін, який відновив 14 позицій протягом гонки - він дев'ятий.

Крім Педроси в аварію потрапив Бредлі Сміт.

Новим лідером чемпіонату став Кратчлоу – уперше за свою кар’єру. У нього 38 очок. Довіціозо опустився на другу позицію у турнірній таблиці (35 очок). Зарко третій – у нього 28 балів.

Турнірна таблиця після Гран Прі Аргентини.