Гран Прі Аргентини: Маркес виграв поул у Віньялеса з мінімальною перевагою

30 бер. 2019 р., 19:02

Марк Маркес виграв поул: у вирішальній спробі він випередив на півтори десяті Маверіка Віньялеса, котрий залишився другим. Третім на першому ряді у недільній гонці буде Андреа Довіціозо.

Марк Маркес залишився найшвидшим - він скористався стратегією трьох виїздів та виграв поул. На останній хвилині він випередив Маверіка Віньялеса, котрий стартуватиме другим. Андреа Довіціозо також буде на першому ряді - він третій. Можливо, цієї неділі він зможе виграти гонку на трасі, де раніше йому це ніколи не вдавалось.

Перша кваліфікація

На початку першим був Такаакі Накагамі з 1.39,279. Другим позаду нього на десяту тримався Алейш Еспаргаро.

На початку другого виїзду Накагамі прискорився до 1.39,064. Він залишився першим, а от  на другу позицію піднявся Пол Еспаргаро (+0,153 с).

Вони залишились на перших позиціях та продовжили боротьбу у другій кваліфікації.

Алейш Еспаргаро не вистачило 0,071 секунди, щоб повернутись на друге місце. Андреа Янноне посів останнє 22-ге місце. Це найгірший результат італійця за всю його кар'єру у MotoGP.

Із заключною спробою Алекс Рінс, котрий торік в Аргентині виграв свій перший подіум прем'єр-класу, намагався прискоритись, але у підсумку він завершив Q1 шостим і почне гонку з 16-го місця на старті.

Отже, заводські гонщики і Suzuki, й Aprilia залишились поза другою кваліфікацією.

Жоанн Зарко посів восьме місце, на півсекунди позаду Накагамі.

Друга кваліфікація

З першим колом 1.38,767 Маркес очолив протокол, після чого повернувся у бокси. Другим спочатку був Джек Міллер, але його випередив Кел Кратчлоу.

Валентино Россі був дуже близький до першої трійки – австралієць був швидший лише на 0,023 секунди. Позаду Доктора був його напарник Маверік Віньялес.

Для другої спроби Маркес виїхав на трасу першим, коли вона була вільною. Проте він не зробив жодного залікового кола та знову повернувся у бокси. На пітлейні він ледь не зіткнувся з Россі, який у цей момент виїхав зі свого гаражу.

Гонщики виїхали на трек для вирішальних спроб. Віньялес піднявся на першу позицію з 1.38,458, але Маркес одразу випередив його на 0,154 секунди.

З 1.38,304 чинний чемпіон став володарем поулу в Аргентині. Віньялес стартуватиме другим. Третім став Андреа Довіціозо.

З другої лінії стартуватиме Россі, Джек Міллер та Франко Морбіделлі.

Фабіо Квартараро став найкращим серед новачків на сьомій позиції – у Катарі він теж був першим серед дебютантів на шостому місці.

Кратчлоу помилився на вирішальному колі, його результат був восьмим. Найкращий гонщик першої кваліфікації Накагамі став дев’ятим.

Десяте місце посів Даніло Петруччі, 11-те Пол Еспаргаро. Останнє місце посів Хорхе Лоренсо.