Гран Прі Австралії: володарем поулу став Маркес

Кваліфікацію на Філліп-Айленді виграв лідер чемпіонату Марк Маркес. Поруч із ним у неділю стартуватимуть два Yamaha - Маверік Віньялес та Жоанн Зарко.

Хоча на початку першої кваліфікації на перших позиціях були Хорхе Лоренсо та Карел Абрахам, у середині сесії вони поступились Валентино Россі та Алексу Рінсу, які залишались на першому і другому місцях відповідно до останньої хвилини заїзду.

Із заключною спробою Россі поліпшив своє коло до 1.29,348, яке дозволило йому продовжити боротьбу у другій кваліфікації. До Q2 пройшов також Бредлі Сміт, який на останній хвилині випередив Рінса на 0,118 секунди.

Перший раз з початку сезону обидва гонщики KTM змагатимуться у другій кваліфікації за сухих умов. Сміт приєднався до товариша по команді Пола Еспаргаро, який одразу прийшов до Q2.

Лоренсо завершив заїзд із шостим по темпу часом, яке відповідає 16-му місці на стартовій решітці. Його випередили Рінс, Тіто Рабат і Абрахам. Не зміг поліпшити своє коло через аварію Даніло Петруччі – він стартуватиме у неділю 18-м.

Друга кваліфікація

З першими заліковими колами заїзд очолив Андреа Янноне, але вже з наступною спробою його на 0,053 секунди випередив Марк Маркес.

Россі, який виграв першу кваліфікацію, після трьох кіл був п’ятим. Італієць поступився крім пари лідерів Джеку Міллера та Жоанну Зарко, які були третім і четвертим відповідно. Другий заводський Yamaha Маверік Віньялес на початку був шостим, менш ніж на 0,5 секунди позаду Маркеса.

Справжня боротьба за місця на початку пелотону почалась у другій половині кваліфікаційної сесії після піт-стопу.

Зарко, який у двох суботніх практиках поступався Маркесу, цього разу зміг випередити гонщика Honda. На останній хвилині першим став Маверік Віньялес, але перед картатим прапором Маркес повернув собі першість із 1.28,386.

Отже, володарем поул-позиції став лідер чемпіонату Макрес. Поруч із ним стартуватимуть два Yamaha Віньялес та Зарко.

Місця на другій лінії стартової решітки посіли Янноне, Міллер та Пол Еспаргаро. Россі завершив кваліфікацію сьомим попереду Алейша Еспаргаро та Бредлі Сміта.

Передчасно закінчилась кваліфікація для Кела Кратчлоу, який зазнав аварії на початку другого виїзду. Початкові результати дозволили британцю залишитись на десятому місці.

Андреа Довіціозо цього разу не зміг поборотися за перші місця. Він посів 11-те місце, після старту з якого йому буде важко дістатися початку пелотону задля того, щоб продовжити боротьбу за титул з Маркесом.

Також невдало закінчив кваліфікацію Дані Педроса. Він став останнім на 1,160 секунди позаду товарише по команді Маркеса, який здобув поул.