Гран Прі Австралії-2018 - найгірший вікенд для Honda у MotoGP

Автор: Carlos Guil Iglesias
Переклав: Марія Галата
31 жовт. 2018 р., 10:55

На Гран Прі Австралії, де Yamaha виграла першу гонку після 25 етапів без перемог, Honda здобула найгірший результат у сухій гонці за понад три десятиріччя.

На Філліп-Айленді Франко Морбіделлі перетнув фініш восьмим. Сателітний гонщик здобув найкращу для себе позицію у MotoGP, а також став найліпшим пілотом на Honda. Очки дебютанта пішли у залік японського виробника, і це стало можливим внаслідок фіаско інших гонщиків крилатого бренду. RC213V не зміг дістатись подіуму або хоча б першої п'ятірки та був на межі топ-10, до якої потрапив Морбіделлі частково через чисельні падіння.

На хвилі ейфорії після виграного титулу Марком Маркесом тиждень тому на домашній трасі Honda в Японії все виглядало так, що японський виробник залишить Австралію з Кубком конструкторів. З перемогою будь-якого зі своїх гонщиків або з різницею у три очки з Ducati його було б проголошено переможцем чемпіонату виробників.

Вікенд на Філліп-Айленді почався невдало для Honda – з аварії Кела Кратчлоу у п'ятницю, через яку він, напевно, пропустить решту сезону. Але ще був Маркес, який виграв у суботу поул-позицію. Але гонка закінчилась зовсім неочікувано. Марка ніби переслідує зла доля - нещодавно коронований чемпіон світу так само, як і у двох попередніх випадках, коли він приїхав до Австралії з виграним в Японії титулом, іспанець знову залишився без очок. Минулої неділі він був змушений відмовитись від гонки та повернутись у бокси після зіткнення з Жоанном Зарко, внаслідок якого було повністю зруйнована задня частина його мотоцикла.

Це сталось на п'ятому колі, а на 12-му аварії зазнав ще один заводський гонщик - Дані Педроса. Першим мотоциклом крилатого бренду на фінішу був байк Морбіделлі. Проте, чемпіон Moto2 міг стати десятим – на останніх колах він обігнав Бредлі Сміта та Карела Абрахама, але закінчити восьмим йому дозволили падіння Хафіжа Шахріна та схід Пола Еспаргаро.

Щоб побачити такі погані результати Honda, доведеться повернутися до Малайзії 2016 року, коли під зливою Джек Міллер був кращим гонщиком японського виробника. Але за всі часи виступів Honda у MotoGP у жодній гонці за сухих умов не було такого поганого результату.

Перед цим найгіршим результатом сухої гонки ще за епохи чотиритактних двигунів був Ассен 2009 року, коли після сходу двох офіційних пілотів японського виробника Педроси та Андреа Довіціозо найкращим став Ренді Де Пуньє з сьомим місцем.

Якщо шукати найгірший результат Honda за всі часи у Великих Призах, нам доведеться повернутись до Гран Прі Австрії 1982 року. Тоді Таказумі Катаяма фінішував дев'ятим  і став першим серед усіх гонщиків Honda.

8

Цікаво, що найгірший вікенд Honda збігся з відновленням Yamaha, яка завдяки перемозі Маверіка Віньялеса припинила смугу з 25 гонок без жодного виграного Гран Прі, найтриваліший і найгірший період в історії виробника з Івата. Гонщики Ducati також блискуче виступили на австралійській трасі, якщо згадати, що минулого року найкращим результатом Червоних було 11-те місце.

Результат Австралії підтверджує теорію, що цього року Honda лідирує в усіх заліках виключно завдяки Маркесу. Його вісім перемог приховують недоліки мотоцикла, котрий, якщо не враховувати результати чемпіона світу, лише тричі був на подіумі. Проте, це не завадило Honda очолювати заліки команд та виробників, які вона, скоріш за все, виграє.

Оцінити справжній рівень мотоцикла у гонках можна буле лише наступного року, коли до команди прийде ще один топ-гонщик чемпіонату, триразовий чемпіон світу MotoGP Хорхе Лоренсо.

Гран Прі Австралії 2018: Франко Морбіделлі (8 місце)