Гран Прі Австралії: Маркес здобув блискучу перемогу

Боротьба за перемогу тривала майже до останнього кола - Марк Маркес випередив суперників лише на останніх колах. Друге та третє місця на подіумі посіли Валентино Россі та Маверік Віньялес, за які їм довелося боротися до фінішу.

Хоча ранішня розминка на Філліп-Айленді проходила під дощем, до старту гонки трек був повністю сухим.

З відмінним стартом Джек Міллер очолив гонку і вже після першого кола мав перевагу біля секунди.

Марк Маркес був другим, але з другого кола його переслідували одразу три Yamaha - Маверік Віньялес, Валентино Россі та Жоанн Зарко. Лідер чемпіонату не зміг протистояти атакам суперників і поступився Віньялесу та Россі. Міллер також не зміг їхати у темпі топ-гонщиків – на четвертому колі австралієць опустився на четверту позицію.

Жорстке протистояння з обмінами позиціями між Россі, Віньялесом і Маркесом тривала протягом кількох кіл. На восьмому колі до боротьби у групі лідерів долучився Зарко. Міллер не довго був позаду найшвидшої четвірки і через кілька кіл знову боровся за місце у топ-3.

Гонщики обмінювались позиціями. Россі був попереду на початку, але через помилку втратив лідерство. Зарко агресивно атакував суперників і на деякий час очолив гонку, але у середині дистанції був змушений поступитись Доктору, який повернувся на першу позицію.

Протягом наступних кіл Россі і Зарко кілька разів обмінювались позиціями, але дуже близько позаду них їхав Віньялес і Маркес.

На заключних колах Зарко опустився на п’яту позицію, а за перемогу почали боротися Віньялес та Маркес після того, як за сім кіл до фінішу вони обігнали Россі.

Поступившись Маркесу, який очолив гонку, Віньялес через контакт з одним із гонщиків, що їхав поруч, опинився серед останніх у групі лідерів на сьомому місці, але одразу почав наздоганяти головних суперників.

На заключних колах відстань між Маркесом та трійкою позаду нього із Зарко, Россі та Янноне, яка боролась за місця на подіумі, почала збільшуватись. За два кола до фінішу іспанець мав перевагу біля двох секунд.

Лідер чемпіонату Маркес перетнув старт-фінішну лінію першим і здобув шосту перемогу цього сезону.

Боротьбу за друге місце виграв Россі. На останньому колі Зарко наздогнав Віньялес і перед картатим прапором заводський Yamaha випередив сателітного гонщика, здобувши третє місце на подіумі. Зарко поступився Віньялесу лише 0,016 секунд.

За 11 кіл до фінішу Міллер почав втрачати позиції, що дозволило Андреа Янноне та Келу Кратчлоу випередити його. П’ятим фінішував Кратчлоу. Шосте місце посів Янноне, хоча у другій половині гонки він піднімався на другу позицію. Міллер закінчив домашню гонку на сьомому місці.

Восьмим став Алекс Рінс. Останні два місця у топ-10 посіли два гонщики KTM Пола Еспаргаро та Бредлі Сміт.

Через помилку на першому колі Андреа Довіціозо втратив біля десяти позицій і опустився на 20-те місце. До середини дистанції він відновився до 12-го місця. Гонку він закінчив 13-м – на фінішній прямій його обігнав Дані Педроса.

На жаль, Алейш Еспаргаро не зміг закінчити гонку – він був шостим, коли зазнав аварії на шостому колі.

З перемогою на Філліп-Айленді перевага Маркеса у боротьбі за титул над найближчим суперником, який фінішував 13-м і здобув лише три очки, збільшилась до 33 очок. Віньялес скоріш за все вибув із боротьби за титул, адже до кінця сезону залишились дві гонки, а після фінішу на третьому місці він поступається лідеру чемпіонату 50 очок. До кінця сезону залишилось дві гонки, найближча з яких проходитиме наступного тижня в Малайзії.