Гран Прі Австралії: володарем поулу став Макрес

Автор: Марія Галата
27 жовт. 2018 р., 06:09

Марк Маркес здобув п'ятий поул на Філліп-Айленді. У кваліфікації, котра проходила за змішаних умов, він випередив двох гонщиків Yamaha Маверіка Віньялеса та Жоанна Зарко.

Альваро Баутіста, котрий цього вікенду заміняє у заводській команді Ducati травмованого Хорхе Лоренсо, був найшвидшим зі старту першої кваліфікації з 1.30,344.

На другій позиції, яка дозволяла продовжити боротьбу у другій кваліфікації, спочатку був Франко Морбіделлі, але у середині сесії його випередив Карел Абрахам.

На останніх хвилинах гонщики прискорились. Баутіста поліпшив свій час до 1.29,851, на другу позицію піднявся Пол Еспаргаро.

Абрахам на заключних колах був найшвидшим у трьох секторах, але він помилився в останньому повороті, втратив кілька часток секунди та можливість пройти до другої кваліфікації.

Найшвидшими двома гонщиками Q1 стали Баутіста та Еспаргаро-молодший.

Дані Педроса зазнав аварії у першій практиці і після цього не зміг відновити свій непоганий темп, який мав на початку вікенду. У першій кваліфікації він посів восьме місце, яке відповідає 18-му на стартовій решітці.

Друга кваліфікація

Коли розпочалась друга кваліфікація, пішов невеликий дощ. Гонщики встигли зробити до цього моменту по одному заліковому колу. Проте, повертатись у бокси ніхто не збирався.

У середині сесії найкращим із 1.29,742 був Марк Маркес, проте йому довелось поступитись Андреа Янноне, котрий був швидшим на три соті.

Маркес повернув собі першу позицію (1.29,199), скориставшись сліп-стрімом позаду Алекса Рінса. Янноне опустився на третю позицію, поступившись Жоанну Зарко, котрий був лише на 0,007 секунди швидшим.

Маверік Віньялес залишався на трасі, коли майже всі гонщики повернулись у бокси замінити шини. На вільному треку він поліпшився до другого місця (1.29,509).

Гонщики залишились на сліках попри дощовий прапор, проте на заключних спробах не вдалось поліпшитись жодному з них.

Володарем поулу став Маркес. Віньялес став другим. Третє місце посів Зарко.

Попри відмінні результати практики Янноне виборов четверте місце. Поруч із ним на другій лінії стартуватимуть його товариш по команді Рінс та Міллер.

Валентино Россі посів сьоме місце, попереду двох гонщиків Ducati Даніло Петруччі та Андреа Довіціозо.

Хафіж Шахрін став десятим, 11-те місце залишилось за Полом Еспаргаро.

Баутіста зазнав аварії у десятому повороті у середині сесії. Він втратив контроль над мотоциклом при зміні напрямку руху, злетів із байка та впав у траву. На старті в неділю він буде 12-м.