Гран Прі Австрії: володарем поулу став Маркес, Россі 14-й

Автор: Марія Галата
11 серп. 2018 р., 13:03

Валентино Россі не зміг пройти до другої кваліфікації та почне гонку 14-м на п’ятому ряді. Гонщики Ducati не змогли переграти лідера чемпіонату – з поулу стартуватиме Марк Маркес.

За перші дві позиції у Q1 боролись Альваро Баутіста, Бредлі Сміт та Алекс Рінс. Після першого виїзду Валентино Россі, який через 11-те місце за підсумками трьох практик залишився поза другою кваліфікацією, був лише п’ятим, на півсекунди позаду найкращого на той момент результату Баутісти. Зі Смітом на другій позиції Доктора розділяли дві десятих секунди.

Проте перше коло другої спроби Валентино дозволило йому стати першим, на кілька сотих позаду Баутісти, який залишався другим.

На останній хвилині двох перших гонщиків випередили Рінс та Сміт. Вирішальними стали заключні швидкі кола.

На передостанньому колі Россі сповільнився, щоб пропустити вперед решту суперників на вирішальній спробі. Він відмінно проїхав перший сектор, але на другому втратив долі секунди позаду Франко Морбіделлі. У підсумку Доктор посів четверте місце, 14-те на старті. Це найгірший результат кваліфікації італійця у поточному сезоні та майже за останні три роки. 15-м він був у 2016-му на Філліп-Айленді. Тоді він фінішував другим.

У Бредлі Сміта виникли проблеми з мотоциклом, через які він на останніх хвилинах був змушений повернутись у бокси. Перші дві позиції посіли Баутіста та Рінс. Два іспанці пройшли до другої кваліфікації, де продовжили боротьбу за місце на стартовій решітці.

Друга кваліфікація

Марк Маркес із першим колом перевершив найкращий результат вікенду. Після першої половини кваліфікації з 1.23,511 він посідав першу позицію. Після пари розігрівочних кіл на друге місце піднявся Андреа Довіціозо, а перед тим, як повернутись до боксів, у середині сесії на третій рядок протоколу піднявся Жоанн Зарко.

Після заміни шин першим на трасу виїхав Хорхе Лоренсо та одразу випередив Маркеса. Різниця була мінімальною (+0,096 с), та вже на наступній хвилині першим із перевагою у 0,2 секунди знову був гонщик Honda (1.23,395).

Маркес зменшив свій час до 1.23,241, але наступне коло йому зіпсував Кел Кратчлоу, який опинився на лінії попереду іспанця.

Гонщики Ducati Довіціозо та Лоренсо намагались випередити лідера заїзду, але не змогли обійти чинного чемпіона світу.

Вирішальними стали дві тисячні секунди. Володарем поулу став Марк Маркес, який став 77-м у його кар’єрі. Другим на стартовій решітці буде Андреа Довіціозо. Третє місце на першій лінії виборов Хорхе Лоренсо.

Четвертим у кваліфікації став Даніло Петруччі, п’ятим на старті у неділю буде Кел Кратчлоу. Шосте місце посів Жоанн Зарко, який став найкращим серед гонщиків Yamaha – Маверік Віньялес виборов лише 11-те місце.