Гран Прі Франції: Маркес виграв гонку після падінь Зарко і Довіціозо

Автор: Марія Галата , редактор
20 трав. 2018 р., 12:52

Марк Маркес здобув перемогу у гонці, яка закінчилась аваріями для Жоанна Зарко та Андреа Довіціозо. Другим фінішував Даніло Петруччі, третім став Валентино Россі, повернувшись на подіум після Катару.

Із самого початку лідером гонки став Хорхе Лоренсо. Жоанн Зарко, який не дуже вдало стартував, агресивно виборов другу позицію у першому повороті. Його наздоганяв Андреа Янноне, але помилився після перших поворотів та впав і втратив можливість поборотись за третій поспіль подіум.

Лоренсо намагався відірватись, але суперники переслідували його. Андреа Довіціозо на другому колі випередив Зарко, а вже через кілька хвилин після цього обійшов товариша по команді та очолив пелотон. На жаль, гонка закінчилась для Дові менше ніж через коло – він зазнав аварії та зійшов.

Надії Зарко стати переможцем на домашній трасі зруйнувались на сьомому колі гонки -  француз намагався атакувати лідера Лоренсо, але помилився і впав.

Після сходу гонщика Ducati на третьому місці опинився Марк Маркес. На перших колах іспанець боровся з Валентино Россі. Він обійшов Доктора та почав наздоганяти лідерів.

З агресивною атакою Маркес фактично виштовхнув Лоренсо з першого місця і очолив пелотон. Хорхе утримався, але втратив темп. За кілька поворотів його обійшов Петруччі.

Россі більшу частину гонки їхав позаду групи лідерів на незначний відстані. Ближче до середини дистанції він наздогнав Лоренсо і після кількох атак впевнено та спокійно обійшов іспанця.

Коли Доктор дістався третього місця, між ним і Петруччі, який їхав другим, було більше секунди. Попереду залишалось 15 кіл, проте Валентино не прискорювався, а просто тримав комфортну для себе дистанцію від суперників позаду.

Маркес залишався попереду, але отримати перевагу йому не вдавалось. Темп пари італійців позаду був майже таким самим, і це дозволяло їм триматись поруч.

Певний час Петруччі намагався наздогнати лідера, але за три кола до фінішу боротьба у першій п’ятірці припинилась. Усіх них розділяли дві або більше секунди. Уникаючи ризику, вони їхали до фінішу.

Маркес здобув третю поспіль перемогу і зміцнив свою позицію у чемпіонаті. Петруччі фінішував на кілька секунд позаду гонщика Honda та здобув перший подіум цього сезону, шостий у своїй кар’єрі. Россі фінішував третім, здобувши другий подіум року після Катару.

Джек Міллер із перших кіл впевнено просувався уперед, поки не дістався четвертого місця позаду Россі, на якому і фінішував.

Лоренсо помітно сповільнився у середині заїзду. На останніх колах йому довелось боротись із Дані Педросою, якому довелось поступитись за п’ять кіл до фінішу. Педроса завершив гонку п'ятим, Лоренсо шостим.

Маверік Віньялес був у середині пелетону та майже всю гонку боровся за позицію з Алексом Рінсом. Кілька разів вони обмінялись місцями. На останніх колах Рінс помилився і втратив дві позиції.

Віньялес фінішував сьомим попереду Алейша Еспаргаро та Кела Кратчлоу. Рінс став десятим.

Відмінну боротьбу показали Хафіж Шахрін і Франко Морбіделлі. Дебютанти постійно обмінювались позиціями. Фінішну лінію першим на 12-му місці перетнув малайзієць і став найкращим серед новачків.

Аварії зазнали ще два гонщики - Тіто Рабат і Скотт Реддінг. Через технічні проблеми трасу залишив Альваро Баутіста.

Після Гран Прі Франції Маркес залишився лідером чемпіонату та очолює турнірну таблицю з 95 очками на рахунку. Через схід Зарко залишився без очок у Ле-Мані та зі своїми 58 балами опустився на третє місце.

Другим і найближчим до лідера став Віньялес – у нього 59 очок, на 35 менше, ніж у Маркеса. Із третім місцем на подіумі Россі піднявся на четверту позицію у турнірній таблиці (56 очок) та поступається лідеру заліку Маркесу 39 очок. На два очки менше за Доктора у Даніло Петруччі – 54. Джек Міллер також поруч – у австралійця 49 балів.

Чемпіонат триває. Шостий етап у Муджелло буде через два тижні - 3 червня.