Гран Прі Франції: Зарко виграв поул у Ле-Мані з новим рекордом траси

Автор: Марія Галата
19 трав. 2018 р., 13:11

Боротьба Жоанна Зарко та Марка Маркеса за поул-позицію завершилась перемогою француза, який став переможцем кваліфікації у Ле-Мані, в якій рекорд траси перевершили дев’ять гонщиків.

На початку першої кваліфікації лідирував Даніло Петруччі з 1.31,967. Другим із колом, меншим майже на десяту секунди, був Дані Педроса.

Гонщику Ducati вдалось поліпшити своє коло на десяту. Його результат залишився найкращим. Він разом із Педросою пройшли до другої кваліфікації.

Драматично закінчилась кваліфікація для Кела Кратчлоу. Британець намагався прискоритись, але два його швидких кола не зарахували через виїзд за межі траси. Заключне коло закінчилось жорстким хайсайдом. Гонщик Honda сильно вдарився спиною об асфальт, коли приземлився, після чого за інерцією продовжив ковзати до меж траси. Коли він врешті-решт зупинився, його наздогнав, вдарив по спині та придавив зверху мотоцикл.

Піднятися Кратчлоу не зміг. Після картатого прапора над трасою підняли червоний прапор, щоб надати пілоту медичну допомогу.

У першій кваліфікації аварії зазнали ще два гонщики - Карел Абрахам та Пол Еспаргаро.

Друга кваліфікація

Друга кваліфікація почалась із затримкою у п’ять хвилин. Боротьба за поул почалась із перших кіл.

На початку найшвидшим був Жоанн Зарко. Проте, він не утримався на першій позиції, поступившись Марку Маркесу. Через хвилину їх обох обійшов Даніло Петруччі.

З наступним заліковим колом 1.31,645, що було кращим за попередній рекордний час поул-позиції, який минулого року встановив Маверік Віньялес, француз повернувся на першу позицію. До картатого прапора Маркес і Зарко ще раз обмінялись місцями.

Володарем поула став Зарко з 1.31,185. Чинний чемпіон був швидшим за француза на перших двох секторах, але у підсумку його коло було на десяту секунди гіршим за результат француза, який ледь не впав на вирішальному колі.

Третє місце на старті виборов Петруччі, який став найкращим із п’яти гонщиків Ducati другої кваліфікації. З початку другого ряду стартуватиме Андреа Янноне, який випередив двох заводських Ducati Андреа Довіціозо і Хорхе Лоренсо.

Сьоме місця на початку третьої лінії посів Джек Міллер. Гонщики Yamaha стартуватимуть позаду австралійця – Віньялес восьмим, Валентино Россі дев’ятим.

Рекорд кваліфікації 2017 року Хорхе Лоренсо перевершили усі гонщики топ-9.

Десяте місце посів Дані Педроса, 11-м став Тіто Рабат. Алейш Еспаргаро зазнав аварії на початку другої кваліфікації та залишився на останньому місці.