Гран Прі Франції: Віньялес виграв третю практику з абсолютним рекордом траси

Автор: Марія Галата
19 трав. 2018 р., 09:09

Маверік Віньялес переграв чинного чемпіона Марка Маркеса на півтори десятих секунди та став найкращим гонщиком третьої практики. Yamaha продовжує домінувати у Ле-Мані - Валентино Россі та Жоанн Зарко посіли третє та четверте місця відповідно.

Зранку у суботу було прохолодно – температура траси була біля 20 градусів, а повітря лише 13. Попри ненайкращі погодні умови, вже після кількох розігрівочних кіл гонщики змогли поліпшити час на кількох секторах. Траса нагрівалась дуже повільно, тому зменшити час швидкого кола у першій половині сесії майже нікому на вдалося. Найшвидшим у середині практики був Марк Маркес із результатом, на кілька десятих гіршим за найшвидше коло п’ятниці.

Першому помітно поліпшити позицію вдалося Келу Кратчлоу, який через аварію на останніх хвилинах другою практики залишився поза топ-10. Він очолив протокол третьої практики з 1.32,262 та піднявся з цим колом на п’яту позицію таблиці з узагальненими результатами. Ближче до кінця заїзду британця випередив Жоанн Зарко з 1.32,258.

Проте, справжня боротьба за можливість пройти одразу до другої кваліфікації розпочалась на останніх хвилинах.

Першим найкращий результат п’ятниці Довіціозо поліпшив Зарко, але майже одразу його випередили Маверік Віньялес і Валентино Россі. Доктор був швидшим, проте залишитись на першій позиції італійцю не вдалось.

Із заключним колом Россі на кілька сотих випередив Маркес, але переможцем третьої практики все-таки став Віньялес із 1.31,619, який отримав картатий прапор одним із останніх.

Маркес став другим, Россі третім, Зарко четвертим. П’яте місце залишилось за Довіціозо завдяки найкращому колу першого дня вікенду. Усі гонщики у топ-5 перевершили усі рекорди Ле-Ману – рекорд траси 1.32,309, встановлений Віньялесом у 2017 році та найшвидше коло поул-позиції 2016 року 1.31,975, який належав Хорхе Лоренсо.

До другої кваліфікації пройшли ще три гонщики Ducati - Лоренсо (шостий), Джек Міллер (сьомий) і Тіто Рабат (дев’ятий).

Місця у першій десятці посіли також Алейш Еспаргаро та Андреа Янноне.

Кел Кратчлоу зміг отримати лише 11-й за темпом час і почне боротьбу за місце на стартовій решітці з першої кваліфікації. Найкращим серед дебютантів у суботу зранку став Франко Морбіделлі на 18-му місці, на 1,373 секунди позаду переможця.

Холодні шини стали причиною кількох аварій зранку. На початку впали Хав’єр Сімеон, Пол Еспаргаро і Дані Педроса. Під кінець практики впали Марк Маркес, Томас Люті та Бредлі Сміт.